Milczyn idzie w ministry

Lokalnie Series lip 3, 2013 at 10:59 am
Peter Milczyn

Peter Milczyn

Radny miejski z Etobicoke – Peter Milczyn – ogłosił, że będzie startował w najbliższych wyborach uzupełniających w sierpniu jako nominant z ramienia Liberałów. Będzie kandydatem do Legislatury Prowincyjnej z okręgu Lakeshore-Etobicoke na miejsce zwolnione przez byłą minister edukacji (a później spraw międzyrządowych) Laurel Broten.

Jednocześnie Milczyn nie zamierza zrezygnować ze stanowiska w Radzie Miejskiej Toronto, uważając że i tak w lecie ciało to nie obraduje. Milczyn, z zawodu architekt, jest szefem miejskiej komisji planowania. Uważa że jego doświadczenie i kwaliffikacje przyniosą korzyść dla polityki

Milczyn i Karen Brotel

Milczyn i Laurel  Broten

szczebla prowincyjnego, zwłaszcza w kwestiach transportu i planowania. Jego konkurentem z ramienia Konserwatystów jest Steve Ryan, policyjny detektyw z wydziału zabójstw.

Według sondażowni najwięcej szans w wyborach ma właśnie Milczyn (44% poparcia), podczas gdy jego najbardziej liczący się konkurent, Ryan – zaledwie 28%.

Wybory uzupełniające dotyczyć będą w sumie pięciu przypadków opróżnienia urzędu w jednomandatowych okręgach Ontario i mogą okazać się prawdziwym testem popularności dla premier Ontario Kathleen Wynne, ponieważ uwidocznią temperaturę sympatii wobec zz milczyn3Liberałów po kontrowersjach związanych z odstąpieniem przez rządzących Liberałów od budowy elektrowni gazowych w Mississaudze i Oakville, co kosztowało podatnika co najmniej 585 mln dol.

Obecnie Legislatura Parlament Ontario) liczy sobie 107 członków, wśród których 48 miejsc zajmują Liberałowie włącznie ze Spikerem (Dave Levac), 36 Konserwatystów oraz 18 Nowych Demokratów.

48-letni Peter Milczyn reprezentuje jeden z dwcóch okręgów w Etobicoke-Lakeshore – Ward 5.  Urodzony w Etobicoke w rodzinie polskich imigrantów ukończył Etobicoke Collegiate Institute, a następnie architekturę na Uniwersytecie Torontońskim. Założył własną firmę projektową, ale zaniechał jej, gdy zdecydował się na karierę polityczną. W 1991 roku startował w wyborach do rady miejskiej Etobicoke ale przegrał. W 1994 roku przyszło zwycięstwo, a potem następne, aż do szczebla rady miejskiej Toronto, gdzie Milczyn uznany jest za reprezentanta prawego skrzydła.

Interesuje go sztuka i zwiedzanie świata, a pasją są języki obce. Milczyn dobrze włada angielskim, polskim i francuskim, mniej sprawnies niemieckim, włoskim i łaciną.