Jan Solarczyk – impresario, społecznik, biznesman

Odeszli ostatnio Series lip 3, 2013 at 1:21 pm

zz solarczyk1W wieku 44 lat zmarł nagle 30 czerwca Jan Solarczyk, znany i powszechnie lubiany animator kultury, organizator imprez kulturalnych dla Polaków w Kanadzie, prowadził wraz z żoną agencję impresaryjną Jaś i Małgosia. Przez wiele lat związany z “Tygodnikiem Podhalańskim”. Mieszkał w południowej Mississaudze, zakładał tu i prowadził lokalną redakcję “TP”, wydawał własne pismo “Szczyt”. Przez pewien czas był przewodniczącym Związku Podhalan w Kanadzie. Inicjator i organizator zawodów narciarskich “Pol-ski Slalom”.

Kilka lat temu powrócił wraz z rodziną do Polski, w rodzinne strony. Mieszkańcom Podhala znany był z prowadzenia popularnej wypożyczalni quadów zz solarczyk2w Witowie. Był niesamowicie energicznym i pełnym życia człowiekiem, angażował się we wszystko, co dotyczyło gminy Kościelisko, Witowa i Doliny Chochołowskiej. Był niepoprawnym społecznikiem, ostatnio organizował rozgrywki piłkarskie. Niestety, tego projektu już nie dokończy

Po pogrzebie w Kościelisku zmarły spoczął na cmentarzu przy miejscowym Kościele Parafialnym. Tłumy ludzi towarzyszyły jego ostatniej drodze.