Bezpłatna rybka, prosto z jeziora

Lokalnie Series lip 4, 2013 at 5:57 am

wedkowanie2Dobra wiadomość dla wędkarzy okazjonalnych, albo tych, którzy chcą spróbować wędkowania. Od najbliższego weekendu, przez tydzień Kanadyjczycy będą mogli łowić ryby w prowincji Ontario bez licencji. To znaczy – przez ten czas z wędką nad jezioro może się wybrać każdy.
Family Fishing Week czyli Tydzień Rodzinnego Wędkowania zaczyna się 6 lipca, a kończy 14. Na ten czas zaplanowanow parkach prowincyjnych wiele imprez, które mają na celu popularyzację sportu, jakim jest łowienie ryb za pomocą wędki, choć sport ten wydaje się w Ontario i tak bardzo popularny, bo regularnie uprawia go ponad 1300000 osób.
“Wędkarstwo to znakomity sposób, by spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, to sposób by poznać i cieszyć się z piękna przyrody, urody naszej prowincji, to sposób na zainteresowanie wszystkich naturalnym środowiskiem człowieka” – napisał z okazji Family Fishing Week w swoim oświadczeniu Minister Zasobów Naturalnych Ontario, David Orazietti.
Tydzień Rodzinnego Wędkowania jest więc zachętą dla wszystkich tych, którzy nie są pewni, czy wędkarstwo jest sportem, który chcieliby uprawiać. Jeżeli złąpią bakcyla, albo może lepiej w tym wypadku powiedzieć – połkną haczyk, to już by sobie powędkować w pozostałą część roku, będą musieli wykupić licencję. Prawo bowiem wymaga, by wszyscy mieszkańcy Ontario od 18 do 65 roku życia, którzy chcą łowić ryby taką licencję posiadali.
Przywilej łowienia ryb bez licencji podczas Family Fishing Week nie obejmuje turystów spoza Kanady. Ci muszą wykupić sobie prawo do połowu ryb na okres swojego wędkowania w Kanadzie.
Wędkarze bez licencji, którzy skorzystają z Tygodnia Rodzinnego Wędkowania muszą oczywiście przestrzegać wszytkich przepisów ochronnych, jakie obowiązują posiadaczy licencji. Łowienie ryb w czasie Family Fishing Week nie zwalnia z obowiązku przestrzegania odpowiednich regulacji prawnych.
wedkowanie3