Stanisław Dudek – leśnik, biznesman

Odeszli ostatnio Series lip 17, 2013 at 3:41 pm

zz dudek2Zmarł w Kanadzie 30 czerwca 2013 roku.

Urodził się 22 kwietnia 1922 roku w Odrzykoniu. W 1970 roku przyjechał do Kanady, która stała sie dla niego drugą ojczyzną.

Rodzina, przyjaciele i znajomi pozostawią go w pamięci jako człowieka, który miał wszechstronne zainteresowania, z którym można było porozmawiać na każdy temat.

Kochał przyrodę, w młodości był leśnikiem, stąd jego szerokie wiadomości o drzewach i zwierzetach. W Kanadzie przez pewien czas zajmował się pszczelarstwem. Bardzo lubił czytać, interesował się historią i tematami bieżącymi dotyczącymi Polski i Kanady. Z przyjemnością słuchało się jego opowieści, które umiał okrasić humorem i barwnymi opisami. Był zawsze pogodny, uśmiechnięty, nigdy nie narzekał i nie skarżył się na przeciwnosci losu. Wszedzie było mu dobrze. Życzliwie odnosił się do ludzi i chętnie z nimi przebywał.

Bardzo lubił grać na pianinie, warto podkreślić, że sam nauczył się tej umiejętności. Kolekcjonował ”Zeszyty Odrzykońskie”, dzięki którym przenosił się wspomnieniami do rodzinnych stron i lat szkolnych.

Staś pozostawil w żałobie dwóch synów, piecioro wnucząt i czworo prawnucząt oraz wielu przyjaciół  i znajomych w Polsce i w Kanadzie.

Jego ziemska wędrówka dobiegła końca, jednak na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako dobro, dzięki któremu czuliśmy się lepsi i szcześliwsi. Bedzie na zawsze z nami, mimo że do domu już nie wróci. Zapewne chciałby jeszcze coś do nas powiedzieć, lecz nie moze. Jego myśli niech wyraąż słowa: “Jeśli mnie szukacie, szukajcie mnie w waszych sercach. U tych, którzy mnie kochali, życ będę najdłużej”.

Spoczywaj w spokoju kochany Tato, Dziadku, Pradziadku i Przyjacielu! Tam, w niebie, bedziesz znów grał na swym ulubionym instrumencie, hodował orchidee, które tak kochałeś i pielegnowałeś i na pewno znajdziesz tam wielu słuchaczy twoich barwnych, interesujących opowieści.

(s)