Rozmiłowany w okrucieństwie Mark Marek stanie przed sądem

Kanada Series lip 18, 2013 at 2:51 am
Zamordowany chiński student z Montrealu Jun Lin

Zamordowany chiński student z Montrealu Jun Lin

Mieszkaniec Edmonton Mark Marek, właściciel strony internetowej bestgore.com został oskarżony o spowodowanie “moralnego zgorszenia” (corrupting morals), po tym, jak na swojej stronie internetowej zamieścił film wideo szczegółowo dokumentujący zbrodnię, jakiej dokonał niejaki Luka Magnotta, zabijając chińskiego studenta Jun Lin’a w Montrealu.
Na filmie widać dokładnie jak Magnotta wbija w ciało studenta szpikulec do lodu, po czym ćwiartuje ciało, część jego wnętrzności konsumuje.
Właściciel strony bestgore.com zatytułował film “”1 Lunatic 1 Ice Pick”.
Sprawa zamordowanego chińskiego studenta zaszokowała opinię publiczną, ponieważ Magnotta po dokonaniu zbrodni porozsyłał niektóre części ciała ofiary do kilku biur polityków w Ottawie.

Aresztowanie Luka Magnotty

Aresztowanie Luka Magnotty

Wkrótce po aresztowaniu Magnotty w czerwcu 2012 roku policja zaczęła się rozglądać za osobą, która zamieściła w internecie szokujący dokument.
Sierżant Bill Clark z wydziału zabójstw w Edmonton powiedział, że namierzenie webmastera strony bestgore.com wcale nie było takie łatwe.
- Webmaster witryny był nieuchwytny. Mieliśmy pewne dane, że osoba zarządzająca stroną mieszka w okolicach Edmonton, ale na początku nie mogliśmy go zlokalizować – opowiada sierżant. W końcu udało się dotrzeć do komputera, z którego zawiadywano stroną. Jego właścicielem okazał się Mark Marek.
W tym czasie Marek znajdował się w Hongkongu. Służby graniczne zostały poinformowane, by – gdy wróci do Kanady – zawiadomiły policjantów z Edmonton.
Sprzęt komputerowy Marka został zajęty przez policję i szczegółowo zbadany. Gdy jego właściciel powrócił do Kanady został natychmiast przesłuchany przez policjantów.
- Administrator strony internetowej chętnie współpracował z nami i nieczego nie ukrywał – opowiada sierżant Clark – Niektóre jego zeznania były jednak dla nas szokujące.

Zresztą Marek nie omieszkał podzielić się swoimi przemyśleniami na swojej stronie internetowej.
“Nie wygląda na to, by detektywi chcieli mnie zamknąć do więzienia, ale tak naprawdę nie mogę być niczego pewny.” – pisze Marek – “To może zabrzmi dziwnie, ale w tym momencie mojego życia więzienie nie wydaje mi się miejscem mało atrakcyjnym.”
I dodaje – “Nie miałbym nic przeciwko temu, by (w więzieniu) wziąć sobie urlop od normalnego świata, wiedząc, że on nadal jest w ruchu, a ja mogę się zatrzymać i popatrzeć na to wszystko z boku.”
Bestgore.com-LOGOStrona internetowa, którą stworzył Marek działa od kilku lat. Specjalizowała się w pokazywaniu okrutnych filmów i makabrycznych zdjęć dotyczących zgonów na całym świecie.
Film o mordowaniu chińskiego studenta w Montrealu wisiał na stronie przez osiem dni. Marek twierdzi, a policja to potwierdza, że morderca wysłał mu film pocztą.
Marek tłumaczy swoją decyzję umieszczenia filmu chęcią pomocy policji, której widzowie mogli pomóc w ustaleniu tożsamości mordercy.
Zafascynowany makabrą administrator strony internetowej stanął w środę przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym Kanady za zamieszczenie okrutnego filmu w sieci grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Zaciekawionym NIE RADZIMY jednak odwiedzać strony, której autorem jest Marek. Trzeba mieć bardzo skrzywioną psychikę, by lubować się w obrazach, które tam można zobaczyć. I powiemy szczerze – byłoby nam bardzo wstyd, gdyby Marek okazał się z pochodzenia Polakiem – wszak nazwisko webmastera brzmi bardzp swojsko.