Honest Ed’s do kupienia

Historia Kanady Lokalnie Series lip 19, 2013 at 3:06 pm

zz mirvishWkrótce zostanie wystawiony do sprzedaży jeden z najsłynniejszych sklepów w Toronto czyli Honest Ed’s.

Sklep został założony jeszcze w 1948 roku przez Eda Mirvisha, syna żydowskich imigrantów z Litwy, i zawsze słynął z radykalnych przecen na większość towarów wszelkiego asortymentu. Dla wielu niezamożnych torontońskich imigrantów, było to jedno z pierwszych miejsc, gdzie kupowali odzież, żywność czy artykuły gospodarstwa domowego.

Obecnia rodzina Mirvish chce – zdaniem dziennika “National Post” –  wystawić na sprzedaż tzw. Mirvish Village czyli sklep wraz z placem o powierzchni 1.8 hektara – za około 100 mln dol. Taka decyzja dotknęła by szereg pomniejszych biznesów, które zmuszone by zostały do wyprowadzki.

zz honestMirvishowie początkowo nie chcieli potwierdzić tej wiadomości ale po naciskach ze strony mediów David Mirvisch przyznał, że nosi się z zamiarem sprzedaży, jednak zostanie ogłoszony trzyletni okres przejściowy, podczas którego biznesy-lokatorzy będą mogli znależć sobie nowe locum. Niewykluczone, że niektórzy z nich domagać się będą rekompensaty.

Luis Ceriz, który otworzył w tym miejscu Suspect Video 23 lata temu twierdzi, że Mirvish Village to miejsce unkatowe niczym oaza, która tworzy klimat niepowtarzalności w mieście, na wzór Montrealu czy Nowego Jorku.

- Jeśli będziemy likwidować takie miejsca, a zastąpią je wielkie sklepy sieciowe to zniknie powód aby je odwiedzać – uważa Ceriz.