Czerwony krawężnik? Tu nie parkuj!

Lokalnie Series lip 24, 2013 at 6:28 pm

zz kraweznikKiedy wyjadą Państwo następnym razem na ulice centrum Toronto, albo Scarborough, albo w okolice śródmieścia North York – mogą spotkać się tam z krawężnikami pomalowanymi na jaskrawo czerwony kolor.

To nowy projekt pilotujący władz Toronto, który pomału wchodzi w życie i ma wyraźniej odznaczyć te miejsca, gdzie zdecydowanie nie wolno parkować.

Z biegiem czasu czerwone krawężniki mają całkiem zastąpić znaki zakazu parkowania.

Podobno pierwsi napotkani kierowcy chwalą sobie ten pomysł. Podobnie jak burmistrz Rob Ford.

- Jedziesz, chcesz zatrzymać się, widzisz czerwone, nie stajesz. Parkujesz wszędzie tam, gdzie nie ma czerwonego – tłumaczy burmistrz dowodząc, że czerwone krawężniki pomogą kierowcom uniknąć mandatów za niedozwolone parkowanie. – Oznaczanie miejsc znakami jest czasem konfundujące lub niejasne.

Koszt związany z pomalowaniem metra krawężnika wynosi około $10, podczas gdy założenie tablicy informującej o zakazie od $200 do $300.

To nie koniec planu kolorowania krawężników. Następne w kolejce czekają kolory zielony (parkuj za opłatą) i żółty (sprawdż znaki stojące przy ulicy aby poznać obowiązujące tu przepisy).

Ciekawe, czy krawężniki spełnią swoją rolę podczas śnieżnego sezonu zimowego? Podróżowanie z łopatką może okazać się niezbędne.