Rogers Cup: Isia, Gabriela, Mariusz i Marcin – wszyscy w półfinałach!

Kanada Series sier 9, 2013 at 12:26 pm
Radwańska i Errani

Radwańska i Errani

Turniej tenisowy o Puchar Rogersa robi się coraz bardziej emocjonujący i wciąż walczą w nim Polacy.  W Montrealu panowie, a w Toronto panie. 

Agnieszka Radwańska po pokonaniu w czwartek na Rexalll Centre Amerykanki Sloane Stephens, wywalczyła w piątek awans do półfinału z Włoszką Sarą Errani, rewanżując się za porażkę na French Open. Wtedy triumfowała Włoszka 6:4, 7:6. Obecny pojedynek był niezwykle zacięty i wyrównany. W końcówce pierwszego seta Radwańska zdemolowała Errani z tie – breaku. Był to koncert gry Polki, która była skuteczna przy siatce i lini końcowej. Wygrała 7:6. Drugi set zakończył się wynikiem 7:5 i Radwańska stała się pierwszą półfinalistką turnieju w Toronto.

Osiągnięcia obu tenisistek są w tym sezonie były podobne. Nasza tenisistka zwyciężyła w dwóch turniejach, rywalka w jednym. Obie walczyły w półfinałach Wielkiego Szlema – Errani w Paryżu, Radwańska w Londynie.

Około 15:30 ta sama Włoszka w deblu z rodaczką Robertą Vinci zagrała przeciwko kanadyjskiej parze Sharon Fichman – Gabriela Dąbrowski. Są to ostatnie dwie

Gabriela Dabrowski

Gabriela Dabrowski

Kanadyjki broniące honoru kraju na Pucharze Rogersa. 21-letnia Polka z Ottawy, Gabriela Dąbrowski zajmowała szóste miejsce w światowym rankingu juniorów i można wiązać z nią wielkie nadzieje. W piątek para Fichman-Dąbrowski odniosła ogromny sukces awansując do półfinału, pokonując duet Errani-Vinci mimo przegranej w pierwszym secie.

Z kolei w Montrealu do półfinału weszła nasza para Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Pokonali grających z dwójką Hiszpanów Marcela Granollersa i Marka Lopeza 7:5, 4:6, 10-7 i awansowali do 1/2 finału debla  (pula nagród 2,887 mln dol.).

Dzisiaj (w sobotę) czeka nas mnóstwo emocji w walce o finały:

O godz. 13:00 debliści Fyrstenberg i Matkowski walczą w Montrealu z duetem Peya – Soares.

Ok. godz. 15:00 Dąbrowska i Fichman stają przeciwko parze Jankovic -Srebotnik.

Ok. 18:30 Agnieszka Radwańska zmierzy się z pierwszą rakietą świata – Sereną Williams, z którą dotychczas pięciokrotnie przegrała.

Turniejom w Montrealu i Toronto towarzyszą oryginalne plakaty. Malec w stroju hokeisty ze smutną miną opiera głowę o bandę lodowiska. Wielki napis u dołu krzyczy: “Nie wszystkie dzieci w Kanadzie chcą grać w hokeja” (Not all Kids in Canada want to Play Hockey). Michael S.Downey, prezydent TC, tłumaczy, że hokej to w jego kraju wciąż religia, ale dla dzieci i ich rodziców powinna istnieć alternatywa.

Kanadyjscy działacze tenisowi najpierw znaleźli mocnych sponsorów. Potem zbudowali fantastyczne ośrodki i zatrudnili dobrą kadrę trenerską. Przez wiele lat konsultowali się z wybitnymi zagranicznymi ekspertami, takimi jak np. Australijczyk Bob Brett. Oparli o solidną pracę z najmłodszymi. Organizują wiele własnych, małych zawodowych turniejów. Mają Rogers Cup, imprezę ekskluzywną, dającą spory dochód, odbywającą się na przemian w dwóch miastach. W mediach i na ulicach trwa teraz pomysłowa kampania promocyjna.

Fyrstenberg i Matkowski

Fyrstenberg i Matkowski