Kino na jeziorze

Lokalnie Series Top News sier 15, 2013 at 2:32 am

TORONTO PORT AUTHORITY - North America's Floating Movie TheatreJest taka piękna scena w klasycznym już filmie “Cinema Paradiso”, gdy młody bohater filmu, kinooperator, młodzieniec imieniem Toto wyświetla film “Spartakus” na świeżym powietrzu nad morską zatoką, a film oglądają z zakotwiczonych u brzegu łodzi – rybacy.
Podobnej atmosfery możemy doświadczyć dziś wieczorem, jutro i w sobotę. Na zakotwiczonym na jeziorze wielkim ekranie będzie można obejrzeć leżąc na plaży, lub siedząc na swojej łódce na jeziorze trzy klasyczne filmy z lat osiemdziesiątych.

Pamela McDonald

Pamela McDonald

- Fantastycznie jest być na łodzi lub na plaży pod gwiazdami i oglądać jeden ze wspaniałych filmów na wielkim ekranie na świeżym powietrzu – mówi Port Authority’s Director of Communications, Pamela McDonald.
Gospodarzem imprezy jest Toronto Port Authority, a filmy będzie można oglądać z plaży Sugar Beach, usytuowanej w niewielkiej odległości od Jarvis St. i Dockside Drive.
Dla właścicieli łodzi impreza będzie bezpłatna. Wystarczy podpłynąć, zakotwiczyć łódkę i oglądać. Ci, którzy będą chcieli oglądać filmy ze swoich leżaków ustawionych na plaży będą musieli kupić bilety.
Plaża będzie otwarta od szóstej po południu, a seanse rozpoczną się o 20:45.
O repertuarze kina na wodzie zdecydowało publiczne głosowanie. I tak:
w czwartek, 15 sierpnia zostanie wyświetlony film “Ghostbusters”,
w piątek, 16 sierpnia – “The Princess Bride”,
w sobotę 17 sierpnia – “Back to the Future”.
Bilety można zakupić na stronie internetowej Sail-in Cinema.
Impreza cieszy się ogromną popularnością. Już zarejestrowało się około 5000 widzów. Przed rokiem do kina na jeziorze przybyło ponad 2000 osób i 70 łodzi.
Impreza odbywa się po raz trzeci.