Dziecko przez trzy minuty leżało na dnie basenu. Nikt nie zauważył.

Lokalnie Series Top News sier 24, 2013 at 11:13 pm
fot.arch.

fot.arch.

Matka musiała wyjść na chwilę do łazienki. Dziecko pozostawiła w basenie prosząc o opiekę sąsiadów. Gdy wróciła, zobaczyła swojego trzyletniego synka na dnie basenu. Wyciągnięto dziecko, wezwano pomoc, która przybyła po siedmiu minutach. Być może ten czas był decydujący. Sanitariusze podjęli akcję ratowniczą, chłopca przewieziono do szpitala, ale wszystkie zabiegi okazały się spóźnione. W szpitalu stwierdzono śmierć t chłopca.

Kondominium na Dallimore Circle

Kondominium na Dallimore Circle

Policja prowadząca dochodzenie stwierdziła, że chłopiec przez co najmniej trzy minuty leżał na dnie basenu i żadna z osób będących w tym czasie w kąpielisku nie zainteresowała się dzieckiem. Później, po wyciągnięciu chłopca z wody nikt nie potrafił podjąć żadnej akcji ratowniczej. Nie próbowano robić sztucznego oddychania, wydostać wodę z płuc chłopca. Przez całe siedem długich minut dziecko czekało na pomoc. Przybycie sanitariuszy, choć niezwykle szybkie było spóźnione.

Tragedia ta zdarzyła się na basenie zlokalizowanym w bloku kondominium na Dallimore Circle w pobliżu Don Mills Road i Queen Street East w pogodne, sobotnie przedpołudnie.