Trzecia zagadkowa śmierć w tym samym domu

Lokalnie Series sier 29, 2013 at 2:29 pm
Caleb Harrison

Caleb Harrison

Od 2009 roku aż trzech członków rodziny Harrison z Mississaugi zginęło w oddzielnych, tajemniczych incydentach – wszystkich w tym samym domu – przy Pitch Pine Crescent. Policja z Peel postanowiła wziąć pod lupę te przypadki, gdyż podejrzewa, że mogą w jakiś sposób być ze sobą związane.

Podejrzeń nabrano po tym, jak w przed tygodniem znaleziono w tymże domu martwego 41-letniego Caleba Harrisona.

Kiedy nie stawił się do pracy w lokalnej firmie elektronicznej, kolega z pracy postanowił sprawdzić co się stało i przyjechał do domu, w którym Caleb mieszkał sam od czasu śmierci swoich rodziców – Billa i Bridget Harrison. Drzwi otworzyła sprzątaczka, a w środku znajdowało się ciało Caleba z wyraźnymi okaleczeniami (policja nie chce ich sprecyzować).

Śledczym udało się odtworzyć ostatnie chwile życie zabitego. Rozwiedziony ojciec dwojga dzieci widziany był dzień wcześniej na meczu bejsbolowym swoich dzieci, zaś z bilingów telefonicznych ustalono, że rozmawiał później ze swoją dziewczyną, z którą utrzymywał luźny kontakt od pięciu lat. Wrócił do domu przed północą ale wynajmująca mieszkanie w suterynie para nie zauważyła nic podejrzanego. Drzwi pozostawały nienaruszone, w mieszkaniu nie stwierdzono śladów stosowania przemocy, a mimo to oficjalny komunikat mówi o śmierci w wyniku poniesionych ran.

Historia zagadkowej serii śmiertelnych przypadków obejmuje również rodziców Caleba ale wymaga naświetlenia szerszego tła.

Dom przy Pitch Pine Crescent

Dom przy Pitch Pine Crescent

Caleb wprowadził się z powrotem do swego domu rodzinnego w Mississaudze w 2007 roku, oczekując na rozprawę w sądzie w związku z tragicznym wypadkiem samochodowym, do jakiego doprowadził dwa lata wcześniej w Burlington. Jadąc pod wpływem alkoholu zderzył się czołowo swym mercedesem z taksówką, zabijając 44-letniego taksówkarza oraz raniąc ciężko jego czterech pasażerów, nastolatków. W 2009 roku sędzia odebrał Calebowi prawo prowadzenia pojazdów mechanicznych na dwa lata i skazał go na dwa lata więzienia.

Wkrótce po skazaniu syna, jego ojciec, Bill Harrison, zmarł we własnym domu z nieokreślonych medycznie powodów. Następnego roku zmarła również matka, Bridget Harrison, w wyniku obrażeń, jakich doznała po podejrzanym upadku. Upadek był na tyle podejrzany, że policja nigdy nie zamknęła dochodzenia w tej sprawie. Obecna śmierć Caleba dopełnia serię zadziwiających i niejasnych przypadków w tej rodzinie.

- Zbyt wiele niezwykłych, nagłych zgonów jak na jeden dom – mówi detektyw Randy Cowan z wydziału zabójstw. – Ponieważ wszystkie trzy przydarzyły się pod tym samym dachem, musimy cofnąć się w czasie i szukać tego co może łaczyć te przypadki. To standardowa procedura.