Policja wykryła największą w historii nielegalną wytwórnię amfetaminy

Lokalnie Series wrze 6, 2013 at 1:25 am
Tu wytwarzano surową amfetaminę

Tu wytwarzano surową amfetaminę

Ontaryjska policja odkryła i zlikwidowała trzy laboratoria produkujące amfetaminę. Przy okazji aresztowano pięciu mężczyzn. Jak twierdzą policjanci była to największa odkryta wytwórnia tego narkotyku w historii Ontario.
Laboratoria zlokalizowane były w GTA, Cambellford i Aurora.
- Jedno z miejsc strzeżone było przez niedźwiedzią pułapkę ukrytą pod starymi suchymi liśćmi – powiedział Mike Armstrong z Ontario Provincial Police na konferencji prasowej w Vaughan.
amfa5- Przechywciliśmy 120 kilogramów czystej amfetaminy, przeszło sto tysięcy pigułek z tym narkotykiem, 14 kilogramów sproszkowanego narkotyku, pięć pojazdów, którymi była ona rozprowadzana i 81 tysięcy dolarów w gotówce – stwierdził Armstrong.
Wartość zarekwirowanych narkotyków oceniana jest na pięć milionów dolarów, ale wartość rynkowa (według cen u ulicznych dealerów) jest znacznie wyższa.
Wszystkie trzy laboratoria stanowiły jedną wytwórnię. Jedno służyło do produkcji surowej amfetaminy, drugie do przetwarzania jej na proszek, trzecie do produkcji tabletek.

Przygotowane do sprzedaży narkotykowe pigułki

Przygotowane do sprzedaży narkotykowe pigułki

Cała sieć wytwórni była prowadzona przez azjatycką zorganizowaną grupę przestępczą. Dotarcie do wytwórni, rozpracowanie gangu zajęło policjantom wiele tygodni pracy. W śledztwie współpracowały ze sobą różne jednostki sił porządkowych: OPP, RCMP, Policja z regionów York i Peel oraz Kanadyjska Agencja Służb Granicznych.
Ilość narkotyków była tak duża, że policja podejrzewa, że przeznaczone one były “na eksport”, prawdopodobnie na rynek amerykański. Kanadyjski rynek narkotyków nie wchłonąłby tak dużęj ilości amfetaminy w krótkim czasie.