Jedna ofiara śmiertelna nawałnicy na północy Ontario

Kanada Series wrze 11, 2013 at 11:02 am

po burzyW Toronto elstremalne upały, a na północy Ontario gwałtowne burze i deszcze. Co najmniej jedna osoba nie żyje, a kilka okręgów na północy ogłosiły stan klęski żywiołowej z powodu powodzi.
W okolicy Sault Ste. Marie i Algoma spadło od 25 mm do 103 mm deszczu, według zapisów stacji meteorologicznych na lotniskach i w punktach badawczych Ministerstwa Zasobów Naturalnych Ontario (Ontario Ministry of Natural Resources).
- Niektóre obszary otrzymały przeszło miesięczną “porcję” deszczu w ciągu zaledwnie kilku godzin – mówi meteorolog Jerry Shields – I przewidywane są kolejne opady.
System śledzenia wyładowań atmosferycznych wskazuje, że w okolicach Sault Ste. Marie, Manitoulin Island i Georgian Bay w ziemię uderzyło kilkanaście tysięcy piorunów.
Gwałtowny deszcz i kolejne powodzie spowodowały spustoszenie w regionie, niszcząc nawierzchnię dróg.
- Zdecydowałiśmy się na ewakuację kilka domów – mówi Lauren Perry z Sault Ste. Marie, koordynator zarządzania w sytuacjach nadzwyczajnych w mieście.

W sumie stan wyjątkowy ogłoszono w rejonach: Plummer Additional, Macdonald, Meredith and Aberdeen Additional, the Township of Johnson i w Municipality of Huron Shores.
Urzędnicy zgłaszają strukturalne uszkodzenia dróg, mostów i akweduktów, a władze regionu wydały ostrzeżenie powodziowe ze względu na wysoki poziom wody w rzekach, potokach i strumieniach.
Największym problemem jest to, że wiele odcinków dróg zostało uszkodzonych w całym regionie, co utrudnia komunikację na bardzo dużym obszarze.
- To niewiarygodne, jak powstały tak duże szkody.- mówi wójt gminy Plummer Beth West – Na jednej z dróg powstała wyrwa na długości 24 metrów i 14 metrów głębokości. To aż niewiarygodne!
- Gorzej, że fachowcy zgłaszają mi uszkodzenia podskórne – mówi wójt West – Droga może wyglądać dobrze, ale nie wiem do końca co jest pod nią.
Warunki okazały się śmiertelne dla jednego kierowcy. 57- letni Christopher Flood zabił się, gdy podczas jazdy wpadł w wielką wyrwę na drodze. Dwie osoby odniosły obrażenia, gdy ich pojazd wpadł w głęboką dziurę w jezdni. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.