Policja aresztowała zabójcę Polki, Janiny Wrigglesworth

Lokalnie Series wrze 11, 2013 at 8:11 pm
Janina Wrigglesworth

Janina Wrigglesworth

26-letni mężczyzna z Toronto został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia Polki, 72-letniej Janiny Wrigglesworth.
Blake Anthony Wilskon został aresztowany we wtorek, a w środę miał pierwsze przesłuchanie w sądzie.
Pozostaje w areszcie.
Detektyw, sierżant Terry Browne powiedział, że podejrzany jest znany policji, ale nie ujawnił szczegółów sprawy ze względu na dobro śledztwa.

Ciało Janiny Wrigglesworth zostało znalezione podczas pożaru w jej mieszkaniu przy 5754 Yonge Street 13 lipca. Jej śmierć policja uznała ża 30. zabójstwo, jakiego dokonano w mieście w tym roku.
Janina była prostytutką, co dla wielu jej znajomych było szokiem. Pracowała pod pseudonimami Playful Tina (Zabawna Tina) albo po prostu Linda. Reklamowała swoje usługi w lokalnych publikacjach. Klienci często odwiedzali ją w jej mieszkaniu. Detektyw Browne apeluje do wszystkich, którzy korzystali z jej usług, albo po prostu przyjaźnili się z nią w dniach przed jej tragiczną śmiercią, a także osoby zajmujące się “handlem seksem i usługami w tym zakresie”, jeśli doświadczyły fizycznych ataków i dotychczas o nich milczały, by zgłosiły to na policji.
Sierżant Browne stwierdził, że nie ma żadnych innych podejrzanych, ale podkreślił, że śledztwo nadal trwa i jest na wczesnym etapie rozwoju.

Pani Janina przed przejściem na emeryturę miała stałą pracę. Zarabiała też na sporządzaniu zeznań podatkowych. Znana była jako osoba niezwykle życzliwa i uczynna. Usługi seksualne traktowała jako uboczne zajęcie. Na niewielkiej emeryturze wiodła bardzo skromne życie. Policja twierdzi, że praktycznie nie miała nic.  Przez cały czas pobytu w Kanadzie wszystkie pieniądze ponad te, niezbędne do życia, wysyłała by wesprzeć rodzinę w Polsce.