Terry Fox wciąż inspiruje

Lokalnie Series wrze 15, 2013 at 7:30 pm
Terry Fox zainspirował tysiące ludzi w kilkudziesięciu krajach świata

Terry Fox zainspirował tysiące ludzi w kilkudziesięciu krajach świata

Setki ochotników na terenie Toronto uczestniczyło w dorocznym biegu “Terry Fox Run”, który ma na celu zebrać pieniądze na badania nad leczeniem raka i uhonorować kanadyjskiego biegacza – legendę.

Premier Kathleen Wynne przebiegła w Wilket Creek Park wraz z innymi biegaczami 10 kilometrów

Premier Kathleen Wynne przebiegła wraz z innymi biegaczami 10 kilometrów

Na terenie GTA biegi odbyły się w kilkunastu miejscach – między innymi na torontońskiej wyspie, na Beaches, a także w Wilket Creek Park, gdzie premier Ontario Kathleen Wynne przebiegła wraz z innymi biegaczami dystans 10 kilometrów.
Historia Terry’ego Foxa zainspirowała tysiące Kanadyjczyków, którzy czczą 22-letniego, chorego na raka biegacza, jak bohatera. Terry Fox w 1980 roku rozpoczął bieg, który nazwał “Maratonem Nadziei”. Jego celem było zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy ludzi chorych na raka. Terry, który miał tylko jedną zdrową nogę, chciał przebiec całą Kanadę – od Atlantyku do Pacyfiku. Zmuszony był jednak przerwać bieg w pobliżu Thunder Bay po 143 dniach i pokonaniu 5373 kilometrów, kiedy nowotwór, na który chorował rozprzestrzenił się na płuca.

Dzieci z Rachel Arngnammaktiq Elementary School w miejscowości Baker Lake na Nunavut po tegorocznym Terry Fox Run

Dzieci z Rachel Arngnammaktiq Elementary School w miejscowości Baker Lake na Nunavut po tegorocznym Terry Fox Run

Terry Fox zmarł 28 czerwca 1981 roku. Miał 22 lata.
Stworzona po Jego śmierci Terry Fox Foundation, zebrała do tej pory ponad 600 milionów dolarów na badania nad rakiem. Biegi dla upamiętnienia heroicznego wysiłku młodego kanadyjskiego biegacza odbywają się nie tylko w Kanadzie, ale w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Przy okazji popularyzują ideę Fundacji Terry’ego Foxa.
Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej na jej temat lub ofiarować niewielką sumę pieniędzy – kliknij TUTAJ.