Bombardier: Najbardziej pożądany pracodawca w Kanadzie

Historia Kanady Kanada Series wrze 19, 2013 at 12:43 pm

WMAE-Universum-logo2010Na światowej liście najlepszych, bo najbardziej pożądanych pracodawców znalazło się tylko jedno przedsiębiorstwo z Kanady – jest to firma Bombardier – zakłady lotnicze i taboru kolejowego. Zajęła 47. pozycję wśród najlepszych.

Za najbardziej pożądaną uważana jest firma Google. Tak uważają studenci z 12 największych gospodarek świata. Chcą też pracować z firmach audytorskich i informatycznych.

Listę zestawianą co rok przez konsultacyjną firmę Universum Global ustanawiają głosy około 200 tysięcy studentów z USA, Chin, Japonii, Niemiec, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Kanady, Australii, Włoch, Indii. Typowali wymarzonych pracodawców w dwóch kategoriach: biznesowej i inżynierskiej. Google okazały się najbardziej pożądane w obu.

W biznesowej za Google znalazła się firma doradcza i audytorska E&Y i bank amerykański Gooldman Sachs. W dziesiątce jeszcze trzy inne firmy audytorskie KPMG, PricewaterhouseCoopers и Deloitte. A także Apple, Microsoft, Coca-Cola oraz Procter & Gamble.

Przyszli inżynierowie chcieliby pracować przede wszystkim w informatycznych gigantach: Microsoft, IBM, Apple; ale też w BMW, Intel, Siemens, General Electric, Sony i Shell (jedyny w czołówce pracodawca z paliwowej branży).

zz universum2