Harper do Forda: Pomożemy!

Lokalnie Series wrze 23, 2013 at 10:00 am

Harper FordBurmistrz Toronto, Rob Ford, uzyskał silne wsparcie dla swojej idei budowy nowej linii metra w Scarborough.
Premier Kanady Stephen Harper i federalny minister finansów Jim Flaherty spotkali się z Fordem by omówić projekt przedłużenia kolei podziemnej we wschodniej części miasta. Podczas spotkania Harper potwierdził zobowiązanie rządu federalnego do finansowego wsparcia tej inwestycji.
- Chciałbym po prostu powiedzieć, że minister Flaherty i ja zapewnimy środki by wesprzeć budowę metra, jeśli oczywiście rutynowy sposób zatwierdzania wydatków publicznych zakończy się sukcesem – powiedział premier Harper po spotkaniu z burmistrzem Fordem za zamkniętymi drzwiami – Myślę, że to dobra wiadomości dla tych mieszkańców Toronto, którym budowa metra ułatwi dojazd do pracy.
W poniedziałek minister Flaherty powiedział, że z kasy federalnej na budowę metra wpłynie 660 milionów dolarów.
- W imieniu mieszkańców Toronto chcę podziękować za pomoc w finansowaniu budowy metra – powiedział po spotkaniu burmistrz Ford – To jest to, czego ludzie od rządu oczekują.
Do budowy metra dołoży się też rząd Ontario, który przeznaczy na to 1400000000 dolarów. Rada miejska Toronto zatwierdziła wydatek 400000000 dolarów na to przedsięwzięcie.
Oblicza się, że pełny koszt budowy metra w Scarborough wyniesie 3 miliardy (po angielsku billion) dolarów.