Blackberry na sprzedaż – kto da więcej?

Kanada Series Top News wrze 24, 2013 at 10:00 am

blackberryKanadyjski producent smartfonów BlackBerry prawdopodobnie znajduje się w przededniu przejęcia przez konsorcjum finansowe, którego najważniejszym członkiem jest fundusz inwestycyjny Fairfax Financial.
Według mediów jeśli dojdzie do transakcji to będzie o na opiewać na 4,7 mld dol.
BlackBerry oficjalnie poinformowało o podpisaniu listu intencyjnego. Fairfax Financial, który posiada 10 proc. udziałów w koncernie, zobowiązał się odkupić resztę akcji po 9 dolarów za sztukę.
Kilka dni temu BlackBerry poinformowało, że trudna sytuacja finansowa zmusza firmę do cięcia kosztów, w tym także likwidacji prawie 5 tys. stanowisk, to 40 proc. wszystkich zatrudnionych. Firma nie jest w stanie dotrzymać kroku konkurentom takim jak Apple czy Samsung. W drugim kwartale kanadyjska spółka zdobyła mniej niż 3 proc. rynku smartfonów. Strataw analizowanym okresie wyniosła 84 mln dol. W ostatnich sześciu kwartałach sięgnęła ona 855 mln dol.
Fundusz inwestycyjny, który w konsorcjum pozyskał finansowanie z Bank of America Merrill Lynch i BMO Capital Markets ma teraz sześć tygodni na przeprowadzenie analizy kondycji finansowej spółki (due diligence). W tym czasie kanadyjska firma może przyjmować oferty innych podmiotów.