Daniel Rezmer

Odeszli ostatnio Series wrze 25, 2013 at 12:05 pm
Daniel Rezmer

Daniel Rezmer

Pod Vancouver w dramatycznych okolicznościach utonął 18-letni student Quest University, Daniel Rezmer, syn Andrzeja Rezmera – powszechnie znanego radiowca i agenta handlu nieruchomościami.

Daniel wybrał się wraz z kolegami na przedmieścia Squamish w ulubione miejsce nad rzeką Mamquam, nazywane Mamquam Falls. Było to ulubione od lat miejsce do uprawiania skoków do wody, uważane dotąd za bezpieczne do pływania. Ponieważ w grupie dominowali studenci pierwszego roku, nie wszyscy wiedzieli, że bieg rzeki przekierowywany jest co pewien czas do pobliskiej elektrowni BC Hydro. Sprawia to, że w chwili gdy chłopcy skoczyli do wody – nurt rzeki był 10 razy szybszy niż normalnie. Kilku z nich musiało walczyć z szybkim prądem, zaś Daniela i jednego z jego przyjaciół woda spychała na skałę, znaleźli się w

Mamquam Falls

Mamquam Falls

pułapce.

Na pomoc zjawili się pracownicy elektrowni, a wkrótce przybyła również policja. Przez ten cały czas chłopcy zmagali się ze znoszącym ich prądem przez około 45 minut. Wreszcie ratownikom udało się wyciągnąć pierwszego chłopca i rzucili koło ratunkowe na linie Danielowi. Niestety, w pewnej chwili podczas holowania wypuścił on z rąk koło, zniknął w głębinie i już nie wypłynął. Jego ciało zz daniel rezmeruwięzione jest pod wodospadami dopóki elektrownia ponownie nie zmieni prądu rzeki, co pozwoli nurkom na poszukiwania.

 

 

W niedzielę 29 września w szkole MaGee Secondary w Vancouver (6360 Maple St.) odbędzie się specjalna ceremonia poświęcona życiu Daniela Rezmera.