Internet w metrze

Lokalnie Series Top News wrze 26, 2013 at 3:15 pm

zz metroTTC idzie w ślady komunikacji miejskiej w Montrealu i zmierza do tego, aby we wszystkich swoich środkach komunikacji istniał dostęp do internetu. Na początek, w grudniu W-Fi zaistnieje na dwóch torontońskich stacjach metra: St. George oraz Bloor-Yonge.

Z biegiem czasu będzie jednak można korzystać z Wi-Fi zarówno na wszystkich stacjach metra, jak i w pociągach, a nawet autobusach i tramwajach.

- Proces instalacji niezbędnych nadajników i przekaźników będzie trwał w czasie, ale jest nieodwracalny – zapowiedział rzecznik TTC, Brad Ross. – W międzyczasie instalujemy nowy system sygnalizacyjny dla metra. Jest on również bezprzewodowy, więc musimy działać ostrożnie, aby upewnić się, że nie będą ze sobą interferować.

W przypadku metra Wi-Fi umożliwi również prowadzenie rozmów telefonicznych z podziemnych telefonów.

W środę ogłoszono instalowanie podobnego systemu w metrze montrealskim, kosztem 50 mln dolarów. Ma to być jedna z najdoskonalszych technologii w świecie, umożliwiająca dostęp zarówno telefonom komórkowym, jak i laptopom czy tabletom. Podobny system dopiero teraz zakładany jest w Nowym Jorku.