Nowe prawo jazdy przez Internet

Historia Kanady Lokalnie Series wrze 26, 2013 at 12:19 am

prawo jazdyOntario jest pierwszą prowincją w Kanadzie, która umożliwi kierowcom odnowienie prawa jazdy przez Internet.
Jak wiadomo, prawo jazdy jest ważne przez pięć lat. Po tym okresie czasu musi zostać wymienione na nowe. Dotychczas za każdym razem trzeba było pofatygować się do jednego z ośrodków Service Ontario i tam dokonać wpłaty, wypełnić odpowiedni druk by otrzymać odnowione prawo jazdy.

W tej chwili ontaryjscy kierowcy mogą to zrobić za pośrednictwem Internetu, ale tylko raz, ponieważ po kolejnych pięciu latach musi zostać uaktualniona fotografia w prawie jazdy. I wtedy jednak trzeba będzie pofatygować się do punktu Service Ontario osobiście. Potem po pięciu latach znów będziemy mogli korzystać z usługi “on line”.
Po dokonaniu wpłaty 80 dolarów i wypełnieniu formularza w Internecie, nowe prawo jazdy zostanie przesłane do kierowcy pocztą w ciągu od czterech do sześciu tygodni.
Ta nowa internetowa usługa jest jedną z 40 oferowanych w Internecie przez władze prowincji. Przez Internet można między innymi opłacić podatek drogowy (wykupić nowe “stickery” na tablice rejestracyjne samochodu),  złożyć wniosek o certyfikat narodzin lub akt zgonu czy też świadectwo ślubu.