Rządowy czek na 381737 dolarów dla szefa mafii

Kanada Series wrze 27, 2013 at 10:00 am
Były szef montrealskiem mafii Nick Rizutto

Były szef montrealskiej mafii Nick Rizutto

Rząd federalny potwierdził, że były szef mafii niezasłużenie otrzymał czek na 381.737 dolarów .
Rzecznik Revenue Canada oświadczył, że czek został już odzyskany i zasugerował, że federalni pracownicy urzędu podatkowego są odpowiedzialni za pomyłkę i zostaną wobec nich wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Oświadczenie rzecznika spowodowane zostało publikacją raportu, który ujawnił, że Revenue Canada wypłaciła zmarłemu już Nick’owi Rizzuto zwrot  podatkowy, podczas gdy w rzeczywistości winny on był Urzędowi Potakowemu 1.500.000 dolarów.

Rizzuto został aresztowany w ramach szeroko zakrojonej operacji policyjnej w listopadzie 2006 r. i osadzony w więzieniu. Kanadyjski “ojciec chrzestny”  został w końcu zwolniony z więzienia. W 2010 roku został zamordowany w swoim domu.

Autorzy programu śledczego “Enquete”, w Radio CBC Canada, twierdzą, że Rizzuto otrzymał czek z dnia 13 września 2007 na ponad 381,000 dolarów . Fotokopia czeku została opublikowana na stronie internetowej kanadyjskiej stacji radiowej w środę.

- Jak opisywano w mediach, zwrot podatku dochodowego, który został nieprawidłowo wysłany do Rizzuto został zwrócony w całości – powiedział rzecznik Revenue Canada, Alex Seguin – Rząd uważa wszelkie uchybienia urzędników podatkowych za niedopuszczalne . Osoby odpowiedzialne za to muszą być pociągnięte do odpowiedzialności.