Ogórki z firmy Tymek’s uznane za perfekcyjne

Polacy w Kanadzie Series Top News wrze 28, 2013 at 1:28 pm

zz tymeks2Wielu Kanadyjczyków wciąż uznaje fałszywy pogląd, że ogórek kiszony jest zgniły, a jego produkcja polega na przyspieszeniu tego procesu. Jednak poglądu tego nie podziela panel specjalistów z firmy Shelf Life w dodatku „Life“ do dziennika „National Post“, który zajmuje się oceną produktów spożywczych dostępnych na kanadyjskich półkach sklepowych.  Nie dość, że uznają oni popularne „pickles“ za cenny nabytek w domowej spiżarni to za najbardziej pożądany i smaczny, za najbardziej perfekcyjny, wybrali wyrób polskiej wytwórni Tymek‘s Natural Foods z Etobicoke.

Jury złożone ze znanych publicystów kulinarnych oraz szefów kuchni, bez komunikowania się ze sobą, w swoim anonimowym rankingu przyznało aż 14 na 15 możliwych punktów ogórkom Tymek’s, co oznacza, że jest to najsmaczniejszy i najbardziej polecany produkt na rynku.  Wyróżniono wprawdzie poza konkursem dodatkowo pewną firmę z Detroit (14.5 pkt) ale słoik jej ogórków kosztuje aż  $11.99, podczas gdy tymeksowskie zaledwie $5.50.

Właściciel firmy, Marek Saniternik, nie ukrywał zaskoczenia, gdy dowiedział się przypadkowo o rankingu od jednego z klientów.

Zespół ekspertów z Shelf Life potwierdził to, co zawsze podejrzewaliśmy: Tymek’s produkuje nalepsze kiszone ogórki pod względem wyjątkowego smaku i „bliskości Natury“.

Ogórki i inne wyroby firmy Tymek’s można znaleźć nieomal we wszystkich polskich sklepach w Kanadzie, a nawet w USA, w wielu supermarketach kanadyjskich oraz bezpośrednio w wytwórni przy 9 Advance Rd. w Etobicoke.

Iwona i Marek Saniternik z firmy Tymek's

Iwona i Marek Saniternik z firmy Tymek’s

Warto wiedzieć:

zz tymeks4Wraz z kiszoną kapustą i ogórkami w naszym przewodzie pokarmowym od lat żyła bakteria Lactobacillus plantarum. Chroniła przed nowotworem jelita grubego, a także przed chorobą niedokrwienną serca. Zabijała stres, zmniejszała poziom złego cholesterolu, nadmiar antybiotyków i dodawane do żywności konserwanty. Likwidowała też stany zapalne, które zapoczątkowują rozwój miażdżycy.

Jej dobroczynny wpływ na organizam udowodnił prof. Marek Naruszewicz w “American Journal of Clinical Nutrition”. Była to pierwsza publikacja polskiego uczonego w tym fachowym czasopiśmie od 30 lat.

zz tymeks3Dziś 70% mieszkańców krajów rozwiniętych pozbawionych jest drogocennej bakterii, ponieważ obecnie do kiszenia warzyw najczęściej używane są enzymy niszczące te drobnoustroje. Jedyne miejsce, gdzie je można znaleźć to ekologicznie kiszone ogórki i kapusta. Dokładnie takie, jakie wciąż produkuje Tymek’s.