Ochroniarz Roba Forda został aresztowany

Lokalnie Series paźd 2, 2013 at 5:26 am
Allessandro Lisi, ochroniarz i okazjonalny kierowca burmistrza Roba Forda

Allessandro Lisi, ochroniarz i okazjonalny kierowca burmistrza Roba Forda

Alessandro Lisi, kierowca i ochroniarz burmistrza Roba Forda został aresztowany podczas policyjnej akcji w Etobicoke. Lisi został zatrzymany w rejonie Queen Street West i Wincott Drive wczoraj wieczorem.
Lisi został oskarżony o handel marihuaną, czerpanie dochodów z przestępstwa, posiadanie marihuany i zmowę w celu popełnienia czynów karalnych.
W tej samej policyjnej akcji aresztowany został 47-letni Jamshid Bahrami oskarżony o posiadanie kokainy, marihuany, handel narkotykami i zmowę w celu popełnienia czynów karalnych.

Miejsce aresztowania Lisi'ego

Miejsce aresztowania Allesandro Lisi’ego

Sekretarz prasowy burmistrza Roba Forda, Sunny Petrujkic odłożyła słuchawkę, kiedy dziennikarz serwisu internetowego CityNews poprosił o komentarz w sprawie aresztowania Lisi.
Dziennikarzom nie udało się też uzyskać połączenia z rzecznikiem burmistrza, Amin’em Massoudi’m, który nie odbiera telefonów, ani nie odpowiada na pozostawione na poczcie głosowej prośby o kontakt.

The Toronto Star” sugeruje, że Lisi był jednym z dwóch członków świty Roba Forda uczestniczących w próbie pozyskania domniemanego filmu wideo, na którym Ford rzekomo pali kokainę. Zdaniem gazety Lisi odwiedził grupę znanych handlarzy narkotyków i próbował znaleźć osoby, w których posiadaniu było nagranie wideo.

Prawnik Alessandro Lisi’ego potwierdził wówczas, że jego klient był zaangażowany w policyjne śledztwo, ale nie chciał ujawnić szczegółów.
Dzisiaj, w środę, Lisi ma stanąć przed sądem na pierwszym przesłuchaniu.