Pierwszy Polonijny Klub Zdrowej Sylwetki już otwarty po wakacyjnej przerwie

Polacy w Kanadzie Series paźd 3, 2013 at 2:25 pm

Razem po zdrowie, sylwetkę i na podbój świata! W połowie września odbyła się uroczysta inauguracja nowego sezonu działalności KLUBU ZDROWEJ SYLWETKI .

Dietetycy i psychologowie są zgodni – by odchudzanie było naprawdę skuteczne, nie wystarczy sama modyfikacja diety. Człowiek nie jest maszyną, którą łatwo przeprogramować. Aby na trwałe zmienił swoje zwyczaje żywieniowe, stopniowo zwiększył codzienny wysiłek fizyczny, potrzebuje wsparcia i… dopingu. Może to być fachowiec, np. psychoterapeuta, dietetyk, trener fitness, ale również inne osoby, które także walczą z nadwagą.
Okazuje się, że najlepsze efekty uzyskuje się w grupie, nie tylko w samym procesie odchudzania, ale również utrzymania wagi, co jest o wiele trudniejsze.
W grupie zawsze znajdzie się ktoś, z kim można szczerze rozmawiać, wymienić się informacjami, ktoś, kto wie, co to znaczy walczyć z pokusami, kto podpowie, jak sobie radzić z napadami głodu, zwątpieniem itp. Taka grupa wzajemnie się wspiera, mobilizuje, ale też poprawia samoocenę – pomaga życzliwie spojrzeć na samego siebie. Osoby walczące z nadwagą czy otyłością zwykle mają z tym spory problem. Ale słuchając innych, którzy są w podobnej sytuacji, zaczynasz lepiej rozumieć siebie, dostrzegasz też swoje mocne strony. Przestajesz obwiniać się o brak silnej woli, ponieważ widzisz, że inni mają podobne problemy.
Mając to wszystko na uwadze postanowiłam stworzyć  taką grupę i tak powstał KLUB ZDROWEJ SYLWETKI. Jest to społeczna akcja, której zadaniem jest propagowanie zdrowego trybu życia, zmiana nawyków żywieniowych, wspólna aktywność fizyczna. Z satysfakcją stwierdzam, że pomysł stworzenia Klubu spotkał się z ogromną akceptacją polonijnych firm i instytucji, którzy patronują i sponsorują działalność Klubu.
W działającym Klubie są również Panowie, więc serdecznie zapraszam Panów, którzy chcą się pozbyć „mięśnia piwnego” i poprawić kondycję fizyczną.
Co robimy i co planujemy robić w klubie?
- Co miesiąc jest wybierana  osoba, która schudła w klubie najbardziej, i będziemy nagradzać ją upominkiem – tzw. nagrodą za odchudzanie.
- Raz w roku, w okresie karnawału będziemy organizować rocznicę klubową – imprezę przygotowywaną z rozmachem, połączoną z podsumowaniem minionego roku, wręczaniem dyplomów i nagród oraz programem artystycznym i tańcami do białego rana;
- W okresie wiosenno-letnim organizujemy ogniska i imprezy plenerowe;
- Już prowadzimy regularnie wykłady na różne tematy (zdrowie, uroda, żywienie, odchudzanie);
- Razem z Klubem Polek organizujemy wycieczki w zależności od potrzeb i zasobności portfela
- Dopasowujemy indywidualne treningi do potrzeb poszczególnych osób.
- Wspólnie ćwiczymy na sali i basenie pod okiem wykwalifikowanej trenerki
- W planie są również zajęcia taneczne
- W zależności od pogody organizujemy weekendowe wspólne spacery, połączone z dobrą zabawą
- Planujemy wspólne wyjścia na koncerty, sztuki teatralne, do kina czy na kabaret (grupowe bilety zawsze są tańsze).
6  października wybieramy się na jubileuszowy koncert zespołu BAJM (jest jeszcze kilka tańszych biletów – 416. 949. 9002), a 12 października (sobota o godzinie 19 przy 71 Judson Street Toronto) razem z Klubem Polek w Kanadzie organizujemy kultowy spektakl „KONOPIELKA” w wykonaniu zaproszonego aktora z Polski – Leszka Benke. SERDECZNIE ZAPRASZAM NA SPEKTAKL – duża dawka humoru sprawi, że będzie to niezapomniany wieczór.
To wszystko i wiele więcej znajdziesz w naszym KLUBIE !!!!
WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAM DO KLUBU.
PO SZCZEGÓŁY I ZAPISY DZWOŃ: 416. 949. 9002
W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować wszystkim patronom i sponsorom pierwszego polonijnego KLUBU ZDROWEJ SYLWETKI, lista sponsorów jest już imponująca, ale zapraszam wszystkie firmy i instytucje polonijne do zaangażowania się w działalność naszego KLUBU.
Naszymi patronami
 i sponsorami są :
Tygodnik „Wiadomości”
Bejsment.com
Radio Activ 530Am
Glen Erin Physiotherapy And Rehabilitation Centre
Drukarnia Nova Printing
Związek Narodowy Polski
Związek Polek w Kanadzie
Euromax Foods
Suntico Life – Producent Oleju Lnianego Novalin
Grota Solna “Salt Cave”
Family Fitnes (Skrzyżowanie Dixie/Dundas Mississauga)
Healthy Planet
Thermomix
Bellmount Signs&Graphics
Pozdrawiam wszystkich
i zapraszam do KLUBU
Katarzyna Łozińska