Psychopata obcina głowy kotom i rozrzuca je po okolicy

Lokalnie Series paźd 4, 2013 at 10:00 am
Miejsca w których znaleziono odcięte głowy kotów

Miejsca w których znaleziono odcięte głowy kotów

- Policja regionu York bada “niepokojące przypadki” okrucieństwa wobec zwierząt, jakie zaobserwowano w ostatnim czasie – stwierdził inspektor Andy Pattenden podczas konferencji prasowej – W ciągu ostatnich tygodni w rejonie Main Street i Tenth Line w Whitchurch-Stouffville znaleziono sześć obciętych kocich głów.
Incydenty te nie są przypadkowe. Nie są też wynikiem spotkania kota z innym drapieżnym zwierzęciem.
Ktoś najprawdopodobniej czerpie przyjemność z zabijania zwierząt i obcinania im głów. Sprawca prowadzi też prawdopodobnie jakąś grę z policją podkładając szczątki zwierząt w tym a nie innym miejscu. We wszystkich miejscach, gdzie znaleziono odcięte głowy kotów nie było śladów krwi ani tułowia zwierząt.
Pierwszy raz znaleziono głowę martwego kota  i dwie odcięte nogi zwierzęcia w okolicy ulic Montreal i Stouffer, w pobliżu niedaleko położonego w tym miejscu przedszkola. Następne szczątki zwierząt znajdowano 8,9, 11 i 13 września. Wszystkie w tym samym rejonie.

policjaPolicja we współpracy z Ontario SPCA i Whitchurch-Stouffville Bylaw Departament prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Proszą lokalną społeczność o zgłaszanie wszelkich spostrzeżeń i wskazówek, które mogłyby naprowadzić na trop sprawcy. Nie wiadomo, czy znalezione szczątki zwierząt to koty udomowione, czy też żyjące dziko.
Jednocześnie policja zwraca sie do właścicieli zwierząt domowych, by trzymali swoje zwierzęta w domu. Jeżeli jakiś zwierzak zaginął należy kontaktować się z Animal Control Georgina.
Jeżeli policji uda się wpaść na trop osoby, która zabiła zwierzęta, to grozi jej surowa kara dwóch lat więzienia, 60 tysięcy dolarów grzywny i dożywotni zakaz posiadania zwierząt.