Policyjna obława na gangsterów

Lokalnie Series paźd 5, 2013 at 10:00 am
Poszukiwani przez policję gangsterzy: Zdjęcia na górze: Carl Sangs, 27; Orane West, 30; Sedonick Atkins, 21; Tyrell Turner, 21. Zdjęcia na dole: Micheil, Davy, 30; Ernesto Gayle, 36; Bismark Barrett, 22; Devon Brumble, 20.  Detektywi mają jeszcze jedną kwiestię do rozwiązania - co jeszcze łączy poszukiwanych?

Poszukiwani przez policję gangsterzy:
Zdjęcia na górze: Carl Sangs, 27; Orane West, 30; Sedonick Atkins, 21; Tyrell Turner, 21. Zdjęcia na dole: Micheil, Davy, 30; Ernesto Gayle, 36; Bismark Barrett, 22; Devon Brumble, 20.
Detektywi mają jeszcze jedną kwiestię do rozwiązania – co jeszcze łączy poszukiwanych?

Torontońska policja dokonała szeregu aresztowań członków gangów, które działały na wschodzie Toronto, głównie na terenie Scarborough. Akcja policji przeprowadzona pod dwoma kryptonimami: Project Brazen i Project Quell, miała na celu rozbicie dwóch rywalizujących ze sobą gangów – Galloway Boys i Orton Park. Skutkiem wojny tych dwóch ugrupowań przestępczych były liczne strzelaniny na terenie Scarborough.
Jako część projektu Quell, policja aresztowała ośmiu domniemanych członków gangu Galloway Boys. Postawiono im łącznie 44 zarzuty, w tym udział w organizacji przestępczej.
Ośmiu innych mężczyzn, którzy są częścią gangu przebywa nadal na wolności i są poszukiwani przez policję. W sumie oskarżeni oni są o dokonanie 133 przestępstw.
Dzięsięć innych osób z tego samego gangu przebywa obecnie w areszcie. Przeciwko nim skierowane zostanie 48 zarzutów popełnienia przestępstwa. Ich sprawy mają trafić do sądu w przeciągu  najbliższych dwóch tygodni.
W sumie dwudziestu pięciu członkom gangu grozi 225 zarzutów o przestępstwa związane z rozbojami, handlem narkotykami, udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Inspektor Greg McLane stwierdził na konferencji prasowej, że zdaje sobie sprawę, iż akcja policji nie położy końca działalności przestępczej gangu, ale na pewno w znacznym stopniu ją ograniczy i utrudni.
- To czy gang przetrwa w społeczeństwie dowiemy się po jakimś czasie – stwierdził inspektor McLane – Myślę jednak, że nasza akcja będzie miała bardzo negatywny wpływ na ich działalność.
Inspektor wyraził przy tym nadzieję, że aresztowania przyniosą jakąś pociechę i ulgę społeczności Scarborough dotkniętej przemocą, jakiej dopuszczali się gangsterzy.
- Ważne jest, by ludzie mieli zaufanie do policji. Pracujemy rzetelnie by wykorzenić przestępców i handlarzy narkotyków, wyeliminować ludzi odpowiedzialnych za przestępstwa z użyciem przemocy. Traktujemy to bardzo poważnie. Przestępcy nie mogą być bezkarni.

Poszukiwani przez policję gangsterzy to:

• Sedonick Atkins , 21 .
• Bismark Barrett , 22
• Devon Brumble , 20
• Micheil Davy , 23
• Ernesto Gayle , 36
• Carl Sangs , 27
• Tyrrell Turner , 21
• Orane West, 30

W ramach projektu Quell, policja aresztowała siedmiu członków rywalizującego gangu Park Orton.
Postawiono im łącznie 138 zarzutów popełnienia przestępstw. Dwóch aresztowanych ma mniej niż 18 lat i chronieni są przez Youth Criminal Justice Act.