Bunt uczniów z Mississaugi

Lokalnie Series paźd 6, 2013 at 2:00 pm

ddUczniowie szkoły średniej z Mississaugi zbuntowali się przeciwko nierozważnym kierowcom i postanowili przez 23 godziny odłożyć wszystkie swoje smartfony i inne elektroniczne komórkowe gadżety do lamusa i powstrzymać się przez ten czas od wysyłania SMS-ów, rozmawiania przez telefon komórkowy i przeglądania internetu.
A wszystko po to, by zwrócić uwagę kierowców, jak niebezpieczne jest używanie tych urządzeń podczas prowadzenia samochodu.

Rick Hansen Secondary School w Mississauga

Rick Hansen Secondary School w Mississauga

Rick Hansen Secondary School ogłosiła październik miesiącem bezpiecznego prowadzenia samochodów. Bez telefonów komórkowych i I-padów.
Pod koniec tygodnia około 60 uczniów tej szkoły oddało do depozytu wszystkie osobiste urządzenia elektroniczne na 23 godziny. Niektórzy zdecydowali się na nocowanie w szkole by poddać się “technologicznemu detoksowi” (“techdetox”).
Studenci przytaczają dane statystyczne, że kierowcy, którzy podczas jazdy używają telefonów komórkowych są 23 razy bardziej niebezpieczni dla innych użytkowników drogi niż ci, którzy w czasie jazdy z tych urządzeń nie korzystają.
Uczniowie Rick Hansen Secondary School chcą by ich akcja miała charakter ogólnokrajowy i namawiają swoich kolegów z innych szkół w Kanadzie wzięli udział w podobnym wydarzeniu 22-23 listoapda.
W całej Ameryce Północnej około 4 miliony mniejszych lub większych wypadków drogowych spowodowana jest rozkojarzeniem kierowców, którzy podczas jazdy komunikowali się za pomocą urządzeń elektronicznych.