Solarium tylko dla dorosłych

Lokalnie Series paźd 10, 2013 at 10:00 am
tunning bed1

Nastolatki od tej pory nie będą mogły korzystać z łóżek opalających

Z kwarcowych łóżek do opalania będą mogły korzystać tylko osoby powyżej osiemnastego roku życia. Ontaryjski parlament uchwalił nową ustawę pod nazwą “Skin Cancer Prevention Act” (ustawa o zapobieganiu rakowi skóry).
Zadowolenia z uchwalenia rządowego projektu ustawy nie kryła minister zdrowia Ontario, Dem Matthews.
- Wprowadzając nowe prawo ratujemy ludzkie życia – stwierdziła Matthews w specjalnym oświadczeniu – Ograniczenie dostępu do łóżek opalających dla młodocianych jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możemy zrobić by zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory skóry u ludzi młodych. Chcę podziękować wszystkim, którzy ciężko pracowali nad napisaniem ustawy.”
Nowe prawo zakazuje sprzedaży usług w solariach dla osób poniżej 18 roku życia i wymaga od operatorów tych placówek by żądali dowodu tożsamości od każdego, którego wygląd wskazuje, że ma mniej niż 25 lat. Ustawa wyznacza również kary dla tych, którzy nie będą się wywiązywali z tych wymagań.
Zadowolenie z uchwały parlamentu wyraziła organizacja Canadian Cancer Society.
- Ta ustawa może nie tylko pomóc w zapobieganiu rakowi skóry, ale podniesie również świadomość o szkodliwości opalania w solarium – powiedział prezes ontaryjskiego oddziału organizacji, Martin Kabat.

Ustawodawstwa zakazujące solarium dla nieletnich obowiązują już na Prince Edward Island, w Quebecu, Brytyjskiej Kolumbii, Nowej Szkocji i Nowej Fundlandii. W Manitobie nastolatki potrzebują zgody rodziców, by móc korzystać z łóżek opalających.