Podtruwała dzieci, którymi miała się opiekować

Lokalnie Series Top News paźd 19, 2013 at 6:00 am
Policyjne zdjęcie Christine Allen

Policyjne zdjęcie Christine Allen

Nie znamy motywów jej postępowania. Może dzieci były zbyt kłopotliwe, zbyt głośne, zbyt absorbujące i uznała, że trzeba je troche uspokoić. A może po prostu stwierdziła, że jest to najlepszy sposób, by praca, której się podjęła była łatwa, lekka i przyjemna.
32- letnia Christine Allen została oskarżona przez policję o to, że podała trujące substancje ośmiu małym dzieciom, w tym niemowlętom i jednej osobie dorosłej, 32- letniemu podopiecznemu. Wszyscy byli mieszkańcami Kitchener i Guelph. Zarzuty stawiane kobiecie są wynikiem śledztwa prowadzonego przez policję w sprawie sposobu prowadzenia domu dziennej opieki przez Allen w latach 2009 – 2011.

Tetrahydrozoline2Podejrzenia policji wzbudził dostępny w aptekach produkt do pielętnacji oczu, zawierający Tetrahydrozolinę, związek chemiczny, który w przypadku połknięcia może spowodować nadmierną senność, niskie ciśnienie krwi, problemy z oddychaniem i znaczne spowolnienie pracy serca, zwłaszcza u małych dzieci, który kobieta miała podawać swoim podopiecznym.

Prowadzony przez Christine Allen żłobek (home day care) zwrócił uwagę policji, gdy jedno z dzieci pozostające pod jej opieką zachorowało w marcu. Było to dziecko przyjaciela Allen. Trafiło do szpitala ponieważ miało trudności z oddychaniem, senność i zmniejszoną akcję serca. W szpitalu dziecko wyszło z zapaści, ale już wkrótce w szpitalnej izbie przyjęć pojawił się kolejny mały pacjent z podobnymi objawami. Oba przypadki łączyła osoba opiekunki, która zajmowała się dziećmi w czasie, gdy ich rodzice pracowali.

TetrahydrozolineSprawą zainteresowali się policyjni detektywi, którzy sięgnęli do dokumentacji medycznej i odkryli, że inne dziecko będące pod opieką kobiety cierpiało na identyczne dolegliwości w lipcu 2010 roku, które ustąpiły po kilkudniowym leczeniu szpitalnym.

Policja stwierdziła, że żłobek prowadzony przez Christinę Allen nie ma nazwy i nie wiadomo ile dzieci miała Allen pod opieką w okresie trzech lat, gdy prowadziła swoją działalność.
Stanie ona przed sądem oskarżona o dziewięć przypadków zbrodniczego niedbalstwa powodującego uszkodzenie ciała i podawanie szkodliwej substancji.