Policja: Jedna trzecia ciężarówek ma problem z wymogami bezpieczeństwa

Lokalnie Series Top News paźd 20, 2013 at 10:00 am

truckPolicja w ramach akcji bezpieczeństwa na drodze skontrolowała dużą ilość ciężarówek w rejonie Halton. Stan techniczny pojazdów był dla policjantów szokujący. Ponad jedna trzecia samochodów musiała zaprzestać dalszej jazdy.
W sumie funkcjonariusze skontrolowali 403 ciężarówki. Wśród nich aż 157 nie spełniało standardów bezpieczeństwa. Kontrola każdego pojazdu trwała od 30 do 60 minut.

A oto wyniki kontroli:
- 157 ciężarówek nie nadawało się do dalszej eksploatacji, wymagają one napraw. Daje to 39% samochodów, które były niesprawne i zagrażało bezpieczeństwu na drodze.
- 12 kierowców nie mogło kontynuować jazdy ze względy na zbyt długą pracę, znacznie przekraczającą dopuszczalne normy. Ich prawa jazdy zostały zawieszone. Kilku z nich nie mieli licencji do przewożenia materiałów niebezpiecznych, a takie materiały przewozili.
- 19 samochodom zabrano tablice rejestracyjne.
- Nałożono 249 mandatów.
- Jednego kierowcę zatrzymano w związku z kierowaniem pojazdu pod wpływem narkotyków

Ponadto podczas kontroli policjanci stwierdzili, że przewożono mięso w samochodach, które nie miały chłodni. 18 palet z mięsem przebadali inspektorzy sanitarni i zdecydowali o ich utylizacji.