Czy wiemy, w jakim raju żyjemy? Toronto – miasto prawie idealne

Lokalnie Series Top News paźd 21, 2013 at 4:23 am

TorontoWedług badań przeprowadzonych przez znaną nowojorską firmę Reputation Institute, Toronto znalazło się na drugim miejscu wśród najbardziej renomowanych i najlepszych do życia miast na świecie, zaraz po australijskim Sydney, które zajęło pierwsze miejsce, a przed Sztokholmem, Wiedniem i Wenecją.
Co ciekawe – od ubiegłego roku Toronto awansowało w tym rankingu o dwadzieścia  pozycji.
W poszczególnych kategoriach – Toronto zostało uznane za najlepsze na świecie miasto do pracy, drugie do zamieszkania i siódme w kategorii opłacalności inwestowania.
Na ostatnich miejscach tej listy znajdują sie Kair, Nairobi, Karaczi, Teheran i Bagdad.
Jakie cechy danego miasta są decydujące? Jak informuje w swoim raporcie Reputation Insitute “kluczowe były takie aspekty życia w mieście jak uroda miejskiego środowiska, bezpieczeństwo, atrakcje kulturalne, jakość i różnorodność gastronomii, rozrywka a także poziom życia.”
Żadne inne kanadyjskie miasto nie znalazło się w pierwszej dziesiątce miast. Vancouver zajęło 14 pozycję, Montreal 18. Calgary w ogóle nie było klasyfikowane.
Jedyne uwzględnione w rankingu polskie miasto, Warszawa, znalazło się na 55 pozycji tuż za Hong Kongiem i przed Atenami.
- W ciągu ostatnich trzech lat władze miasta koncentrują się na tworzeniu warunków do szybkiego wzrostu gospodarczego i zwiększenia zatrudnienia w naszym mieście – powiedział burmistrz Toronto Rob Ford komentując wyniki rankingu – Pracowaliśmy ciężko by Toronto było przyjazne dla rozwoju biznesu, by lokowanie tutaj inwestycji było opłacalne. Tak dobry wynik Toronto w tym rankingu potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze.
Ranking Reputation Institute oparto na ankiecie przeprowadzonej wśród 22 tysięcy mieszkańców krajów grupy G8 (USA, Kanada, Japonia, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Francja, Rosja) w styczniu i lutym 2013 roku.

Tutaj można przeczytać cały raport.