Uczynny przyjaciel zaopiekuje się dzieckiem…

Kanada Series list 27, 2013 at 9:00 am
Paul DeVries

Uczynny przyjaciel – Paul DeVries

36-letni mężczyzna z Orilli przyznał, że opiekował się dziećmi przyjaciół i wykorzystywał je seksualnie.
Paul DeVries przyznał się też, że podawał dzieciom szkodliwą substancję odurzającą, która ułatwiała mu produkowanie pornografii dziecięcej z udziałem dzieci i erotyczne zabawy z podopiecznymi.
DeVries nie zajmował sie dziećmi zawodowo. Jego podopiecznymi były dzieci znajomych i przyjaciół, którzy prosili go o to, by się nimi zaopiekował, gdy ci musieli z różnych powodów wyjść z domu. Przyprowadzali je do domu DeVriesa.
W 2011 roku DeVries kilkakrotnie podał dzieciom środki nasenne wraz z lemoniadą. Gdy dzieci zasnęły on je wykorzystywał seksualnie i robił im zdjęcia telefonem komórkowym.

- Dzieci nie miały świadomości, co się z nimi dzieje, ponieważ wszystko to oskarżony robił podczas ich snu – stwierdziła przed sądem podczas wstępnego przesłuchania prokurator Ann Tierney.

DeVries prawdopodobnie nie wpadłby ze swoją działalnością do tej pory, gdyby nie pokazał zdjęcia nagiego dziecka innemu mężczyźnie, który sprawę zgłosił na policję.
DeVries został aresztowany i podczas policyjnego przeszłuchania przyznał się do wszystkiego.

Rodzice dzieci, którzy powierzali swoje pociechy pedofilowi nie kryli szoku.
- Ufałam mu, ufałam mu jak sobie samej – powiedziała jedna z matek – Nigdy bym nie podejrzewała, że może zrobić coś złego.
Rozprawa sądowa pedofila rozpocznie się 17 stycznia w Orilli.