Polka z Kanady nową szefową Coca-Coli Poland

Polacy w Kanadzie Series list 29, 2013 at 12:00 pm

zz jakubowskaAnna Jakubowska została dyrektorem generalnym Coca-Cola Poland Services. Zastąpiła na tym stanowisku Paula Woodwarda. Jest odpowiedzialna za Polskę oraz kraje bałtyckie: Litwę, Łotwę i Estonię.

Anna Jakubowska dołączyła do The Coca-Cola Company w czerwcu 2013 roku, wcześniej od 2011 roku poznawała branżę napojów bezalkoholowych pracując dla Coca-Cola Hellenic Bottling Company w Atenach na stanowisku international group category director.

Zanim zaczęła pracować dla Coca-Coli, przez 20 lat piastowała kierownicze stanowiska w działach marketingu, sprzedaży, strategii i rozwoju biznesu  w Procter&Gamble w Kanadzie, Polsce, Niemczech, Belgii i Szwajcarii.

Urodziła się w Kanadzie, ma podwójne obywatelstwo: kanadyjskie i polskie. Studiowała zarządzanie na  Uniwersytecie Wilfrid Laurier w Ontario.

Od lat angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych, w których mieszka oraz organizacji wspierających kobiety w biznesie. Była m.in. prezesem OWIT International (Organization of Women in International Trade: www.owit.org), jest członkiem rady nadzorczej Women International Networking (WIN). Realizuje się również jako mentor studentów: ostatnio działa na rzecz Hult International Business School.

Pasją Anny Jakubowskiej są podróże,  w szczególności udział w fotograficznych safari.

Koncern Coca-Cola jest m.in. największym producentem napojów bezalkoholowych w Polsce.