Kraksa radiowozu jadącego na sygnale. Policjant nie żyje.

Lokalnie Series grud 1, 2013 at 10:00 am

kraksaTorontoński policjant, John Zivcic walczy o życie po zderzeniu policyjnego radiowozu z innym samochodem w Etobicoke w sobotę po południu.

Zilinic

John Zivcic

Zivcic jechał na sygnale w odpowiedzi na wezwanie. Do kolizji pojazdów doszło na skrzyżowaniu Neilson Drive i Bloor Street West, niedaleko autostrady 427.

- Zivcic był na służbie i wykonywał swoje obowiązki – stwierdził zastępca szefa torontońskiej policji Peter Sloly – Jechał na sygnale na wezwanie. Wtedy doszło do zderzenia.

Zivcic został przewieziony do St. Michaels Hospital i został poddany skomplikowanej operacji chirurgicznej. Lekarze stwierdzili, że obrażenia, które odniósł policjant zagrażają jego życiu.

kraksa3Kobieta, która kierowała pojazdem, z którym się zderzył radiowóz prowadzony przez Zivcica odniosła tylko lekkie obrażnia i po założeniu opatrunku została zwolniona ze szpitala.
Ponieważ obrażenia odniesione przez kobietę były znikome, na miejsce zdarzenia nie został wezwany Special Investigation Unit – specjalna jednostka śledcza, która bada przypadki, w których obrażeń doznają osoby cywilne na skutek działania policji.

Aktualizacja: W poniedziałek zastępca szefa policji Peter Sloly, na konferencji prasowej przed St, Michaels Hospital, poinformował zgromadzonych o śmierci policjanta.