Nieuczciwa pracodawczyni skazana na cztery lata więzienia i wysoką grzywnę

Lokalnie Series grud 5, 2013 at 5:00 am

payrollOntaryjska businesswoman, Deborach Dieckmann została ukarana grzywną w wysokości 1 300 000 dolarów i skazana na cztery lata więzienia za oszustwa związane z nieodprowadzaniem do urzędu podatkowego podatków odliczanych pracownikom od ich wynagrodzeń.
Canada Revenue Agency przez trzy lata prowadziła dochodzenie, które wykazało, że Dieckmann użyła “skomplikowanego systemu” stosowanego przez firmy przez nią prowadzone, by przywłaszczyć sobie podatki odprowadzane od pensji pracowniczych. W ten sposób przywłaszczyła sobie około 6 milionów dolarów.

Ojciec Dieckmann, George Salmon został skazany na dwa lata więzienia i 400 tysięcy dolarów grzywny, po tym, gdy świadomie stosował “system” córki, by uniknąć dokonywania odliczeń podatkowych w imieniu swoich pracowników.

Deborah Dieckmann będzie musiała zapłacić grzywnę w terminie jednego roku od chwili wyjścia z więzienia. Jeżeli tego nie zrobi, będzie musiała odsiedzieć pięć kolejnych lat.
Jej ojciec ma podobną karę – jeżeli nie wpłaci po wyjściu z więzienia zasądzonej mu grzywny – spędzi za kratkami dodatkowe trzy lata.