Spłonęło 900 kóz

Kanada Series grud 8, 2013 at 2:39 pm

zz farma2W sobotę w nocy wybuchł pożar dużej koziarni na farmie Donkers Goat Farm w Southwold Township w pobliżu St. Thomas w płd. Ontario.

Nikt z ludzi nie odniósł obrażeń ale na farmie spłonęło żywcem 900 zagrodzonych kóz, a straty wycenia się na ponad 2 miliony dolarów. Spłonęło również ponad 1000 bali sprasowanego siana.

zz farmaFarma należy od 22 lat do Eda Donkera i jego rodziny. Powiedział telewizji CTV London, że jest wstrząśnięty: – Ta hodowla przynosiła wiele emocji i przyjemności. Każde z tych zwierząt traktowaliśmy jak zwierzę domowe. Teraz jesteśmy w szoku, straciliśmy 900 mlecznych kóz, to niewyobrażalne.

W sumie hodowla liczyła 1200 kóz i należała do największych w okolicy, sprzedając kozie mleko i sery do licznych sklepów na terenie prowincji. Wcześniej przez wiele lat Donkey hodował krowy ale w związku z niestabilnością zamówień na krowie mleko postanowił się przebranżowić na poszukiwane mleko kozie, co okazało się dość lukratywnym przedsięwzięciem. W niedalekiej przyszlości planował rozszerzenie stada do 1700 sztuk.

Policja i straż pożarna prowadzi dochodzenie.

zz farma4