Wolą zastępcę?

Lokalnie Series grud 12, 2013 at 12:48 pm
Norm Kelly

Norm Kelly

Norm Kelly, pełniący obowiązki burmistrza wolą radnych miejskich Toronto jest lepiej widziany na tym stanowisku niż “zdetronizowany” Rob Ford – tak przynajmniej przekonują wyniki najnowszego sondażu Forum Research, przeprowadzonego na zlecenie dziennika “The Toronto Sun”. Pośród prawie tysiąca przebadanych mieszkańców miasta, aż 65% aprobuje wiceburmistrza i jego działania, podczas gdy 42% obstaje przy Fordzie (niektórzy akceptowali obu).

Norm Kelly, odkąd przejął większość obowiązków Forda, odbył już spotkanie robocze z premier Ontario Kathleen Wynne, co spotkało się z dezaprobatą burmistrza, uważającego, że premier powinna respektować wolę wyborców i właśnie z nim (Fordem) uzgadniać kluczowe dla miasta sprawy.

Ford w otoczeniu dziennikarzy przed domem swojej matki

Ford w otoczeniu dziennikarzy przed domem swojej matki

W środę wieczorem Rob Ford zaprosił wszystkich radnych miejskich na Christmas Party, zorganizowane w prywatnym domu jego matki Diane w Etobicoke. Niestety, pojawiło się na nim jedynie trzech radnych: Gary Crawford, Frank Di Giorgio oraz brat burmistrza – Doug Ford. Obecna była również cała rodzina Fordów, włącznie z dziećmi i obchodzącą urodziny żoną Renatą.

Nie zawiedli też reporterzy ale ze wzgledu na prywatny charakter imprezy proszono ich o nie wnoszenie do domu urządzeń nagrywających. Śpiewano kolędy.