Chaos na drogach

Lokalnie Series grud 14, 2013 at 12:27 pm

zz chaosPierwsza burza śnieżna w GTA od rana powoduje problemy komunikacyjne i wypadki drogowe. Do najpoważniejszej kolizji doszło na autostradzie QEW w Mississaudze, gdzie na pasmach w kierunku zachodnim doszło dziś do karambolu z udziałem około 20 pojazdów (zdjęcie obok). Zamknięto na kilka godzin odcinek pomiędzy Erin Mills i Winston Churchill (już jest przejezdny).  Na szczęście odbyło się bez ofiar.

Śnieg pada od rana na dużych obszarach południowego Ontario, kumulując do tej pory około 10 cm. Najbardziej intensywne opady mają nastąpić jednak dopiero wieczorem: od godz. 17:00 do północy. Opady nie ustaną aż do godz. 7:00 w niedzielę. Niska temperatura powoduje śliską nawierzchnię dróg. W GTA odnotowano mnóstwo kolizji i wypadków. OPP mówi o jednym wypadku co dwie minuty. Na zaśnieżonej Horseshoe Valley Rd. pod Barrie dwie osoby zginęly w zderzeniu czołowym.

Dla Toronto wydano ostrzeżenie przed śniegiem. Wydaje się je zawsze, gdy synoptycy przewidują, że spadnie co najmniej 15 cm śniegu. W Brampton i Mississaudze może być nawet 20 cm i więcej, w Hamilton 25 cm, a wzdłuż zachodniego brzegu jeziora Ontario – powyżej 30 cm!

Odwoływane są liczne imprezy w mieście oraz  przyjęcia świąteczne. A przedświąteczne zakupy chyba lepiej przełożyć na niedzielę.

Burlington

Burlington

Po karambolu na QEW

Po karambolu na QEW

Śródmieście Toronto

Śródmieście Toronto

Mississauga, zjazd na Hurontario

Mississauga, zjazd na Hurontario

Środkowa Mississauga, godz. 11:30

Środkowa Mississauga, godz. 11:30