Pierwsza maszyna Bitcoin w Toronto. Nowa waluta, czy nowy przekręt?

Rynek Series sty 15, 2014 at 10:00 am

giełdaW Toronto została uruchomiona pierwsza maszyna do wypłacania nowej waluty, zwanej Bitcoin. Automatyczny kasjer znajduje się u zbiegu ulic King Street West i Spadina Avenue.
Bitcoin pozwala ludziom zamieniać swoje pieniądze na monety cyfrowe – Bitcoin. Bitcoin jest pierwszą, zdecentralizowaną walutą na świecie.
Jedyna do tej pory maszyna do wymiany pieniędzy na Bitcoin znajdowała się w Vancouver i odniosła ogromny sukces, choć funkcjonuje dopiero od października 2013 roku.
Waluta Bitcoin wzbudza sporo kontrowersji i budzi zrozumiałą nieufność. Jedni kwestionują jej wartość i legalność, inni widzą ją jako alternatywę do obecnego systemu walutowego. Jeszcze inni widzą w Bitcoins jeszcze jedną podejrzaną grę, prowadzoną przez spekulantów finansowych.
NIezależnie od tych postaw, na cyfrową walutę bacznym okiem patrzą gracze na wszystkich rynkach finansowych. Cena akcji Bitcoins urosła z 30 centów w 2012 roku do 1200 dolarów w roku 2013. Obecnie cena jednej akcji Bitcoin wynosi 900 dolarów.
Kluczowym momentem w rozwoju nowych, cyfrowych pieniędzy, był werdykt sądu w Stanach Zjednoczonych, który uznał, że Bitcoin jest prawdziwą walutą.

bitcoin2Czym jest Bitcoin?

Bitcoin jest walutą cyfrową.
Całość procesu tworzenia cyfrowych pieniędzy skonfigurowany został tak, by całkowita liczba bitcoins, które mogą być generowane była zawsze ograniczona do około 21 milionów.

Jak działa Bitcoin?

Zapewnia użytkownikom możliwość stworzenia osobistego ‘cyfrowego portfela Bitcoin” i pozwala im na wysyłanie bitcoins, wymianę oraz płacenie za towary i usługi.
Bitcoins mogą być odbierane bez konta, dzięki czemu płatności walutą Bitcoin są łatwiejsze niż kartą płatniczą lub kredytową.
Bitcoin można przekazywać innym użytkownikom, bez pośrednictwa banku , co sprawia, że ​​opłaty transakcyjne są niższe i mogą one być stosowane na całym świecie, bo Bitcoin nie jest przypisana do żadnego kraju, jest “pieniądzem” międzynarodowym.
Wszystkie transakcje są kodowane kryptograficznie i są bezpieczne.

Jak zdobyć Bitcoin?

Można je po prostu zarobić – sprzedać jakieś towary i usługi i pobrać opłaty w Bitcoin. Można też wymienić się z inną osobą posiadającą Bitcoin.

Jakie są korzyści z Bitcoin?

• Możliwość szybkiego wysyłania i odbierania pieniędzy na całym świecie
• Płatności dokonywane są bez opłat, lub w niektórych przypadkach przy bardzo niskiej marży.
• Użytkownicy mogą mieć pełną kontrolę nad swoimi pieniędzmi i transakcjami, które dokonują
• Wszystkie transakcje dokonywane przy użyciu Bitcoin są transparentne.

Historia Bitcoin

Bitcoin został po raz pierwszy wprowadzony przez japońskiego programistę, Satoshi Nakamoto w 2009 roku . Jednak sama idea i pojęcie “krypto-waluty” zostało po raz pierwszy opisane w 1998 roku przez finansowego wizjonera, Wei Dai.
Bitcoin trafił na czołówki gazet, kiedy to po raz pierwszy był używany jako sposób płatności, na dealerskiej giełdzie narkotyków “Silk Road”, która została zamknięta przez amerykańskie organy ścigania.

Firmy, które akceptują Bitcoin w Toronto:

• Ark Army Surplus on Wilson Ave.
• Smoke Burbon Bar-B-Q on Harbord St.
• Advertising agency HQCB

Więcej o nowej walucie i jej działaniu można dowiedzieć się z tego filmiku: