Mississauga będzie miała swoje własne radio

Lokalnie Nowości Series sty 17, 2014 at 1:09 pm
Elliott Kerr (po prawej) 9 jego drużyna Mississauga Steelheads

Elliott Kerr (po prawej) 9 jego drużyna Mississauga Steelheads

Już niebawem na fali średniej o częstotliwości 960 (AM) usłyszymy debiut nowej rozgłośni, skupionej przede wszystkim na sprawach lokalnych w tym prawie milionowym mieście. Wcześniej takiego radia tu nie było.

Szansa na uruchomienie stacji zaistniała dzięki zgodzie CRTC (odpowiednik KRRiTV) i radio ruszy gdy tylko uda się znależć dla niego odpowiednie miejsce na maszt nadawczy.

Jest to inicjatywa lokalnego biznesmana Elliotta Kerra, który jest jednocześnie właścicielem drużyny hokejowej Mississauga Steelheads (liga OHL), a także prezydentem Landmark Sport Group (organizatora dorocznego Mississauga Marathon),

Kerr odpowiedział na apel radnych miejskich Mississaugi, którzy od dawna skarżą się na brak lokalnego radia, które skupione by było na sprawach regionu Peel. Brak takiego radia został szczególnie widoczny podczas ostatniej burzy lodowej i powodzi z lata ubiegłego roku, kiedy to trudno było dotrzeć do mieszkańców z informacjami i komunikatami.

- To frustrujące, że w tak dużym regionie mieszkańcy muszą dzwonić do torontońskich stacji aby się podzielić swoimi opiniami – mówi burmistrz Brampton, Susan Fennell.

Elliott Kerr zgadza się z tym: - Sfrustrowani są mieszkańcy, sfrustrowani są politycy. Wszyscy zatanawiają się, jak to możliwe, że dotąd nie mamy lokalnego radia, które szło by z pomocą podczas takich klęsk jak burza lodowa. Region  Peel musi mieć takie radio. Jestem ojcem 8-letnich bliźniaków, więc podobnie jak inni rodzice, chciałbym wiedzieć jak najszybciej które szkoły zamykane są z powodu pogody lub czy odwołano autobusy szkolne.

Podanie o przyznanie nowego pasma AM dla anglojęzycznego radia w Mississaudze zostało złożone już kilka lat temu. CRTS wyraziło zgodę w listopadzie 2011 roku. Od tego czasu trwają poszukiwania miejsca, gdzie można postawić nowy nadajnik, co wcale nie jest proste, gdyż najeżone licznymi przepisami.

Na częstotliwości 960 AM stacja zaproponuje format radia informacyjnego (news & talk), które zajmie się aktualnościami z Mississaugi i okręgu Peel. Będą w nim sprawozdania z posiedzeń Rady Miejskiej oraz lokalnych wydarzeń politycznych i kulturalnych, a także rozmowy i dyskusje z udziałem słuchaczy. Program uzupełnią wiadomości sportowe, pogoda i komunikaty o sytuacji na drogach. W sumie 126 godzin programu w tygodniu, z czego aż 101 godzin poświecone sprawom lokalnym.