Nowe, drakońskie kary za złe parkowanie

Rynek Series sty 18, 2014 at 6:41 am

mandat2Rada Miasta Toronto wprowadziła nowe przepisy dotyczące karania za błędne parkowanie. Torontońska straż miejska będzie miała prawo – poza wystawianiem mandatów za parkowanie w niedozwolonym miejscu lub czasie – odholować źle zaparkowany samochód.
Holowane byłyby samochody tych właścicieli, którzy zalegają z zapłaceniem co najmniej trzech mandatów parkingowych, a wydany zostal czwarty.

Właściciele holowników będą mieli dodatkowe zajecie i źródło dochodu

Właściciele holowników będą mieli dodatkowe zajecie i źródło dochodu

Nowe prawo wchodzi w życie od czwartku, ale miejscy radni pozostawili kierowcom 14-dniowy czas na zapłacenie zaległych mandatów.
Miejscy funkcjonariusze będą też mieli prawo do wystawienia mandatów dla tych samochodów, które nie będą miały ważnych “stickerów”, czyli jeżeli ich właściciele nie zapłacili podatku drogowego. Do tej pory takie kary mogła nakładać na właścicieli samochodów tylko policja.
Do tych nienajlepszych wiadomości, które dotkną wszystkich niesubordynowanych lub roztargnionych kierowców dochodzi jeszcze jedna zła – wysokość minimalnej kary za parkowanie w miejscu niedozwolonym w godzinach szczytu wzrasta dwukrotnie i wyniesie 150 dolarów, co oznacza, że sędzia nie będzie mógł obniżyć spornej grzywny. Do tej pory suma ta wynosiła 60 dolarów.
Warto pamiętać, że godziny szczytu obowiązują od 6:00 do 10:00 i od 15:00 do 19:00 od poniedziałku do piątku.

- Nie będzie żadnych wyjątków dla samochodów dostawczych i innych osób, które lekceważą przepisy – mówi radny Josh Matlow – Jeśli nie dbasz o to, że przez twoje postępowanie inni tkwią w korkach, to może zadbasz o stan swojego portfela.

Wiele osób uważa jednak, że tak naprawdę głównym celem wprowadzanych przez Radę Miasta zmian nie jest wygoda obywateli, ale chęć wyciągnięcia od nich maksymalnej ilości pieniędzy.
- Jest to nic innego tylko drastyczne podwyższenie podatku – mówi Brian Lawrie, założyciel firmy usług prawniczych Pointt’s – To jasne dla każdego, że ich celem są ciężko zarobione przez ludzi pieniądze.

Pierwsze reakcje po ujawnieniu zapisów nowego miejskiego prawa są mieszane. W Internecie jedni złorzeczą na miejskich radnych, inni ich chwalą za dyscyplinowanie niepoprawnych kierowców.