“Krągła Kanadyjka” ma raka

Kanada Series sty 29, 2014 at 3:51 pm

Pomimo tego, łysa i z bliznami reklamuje bieliznę.

- Pokazujemy jej naturalne ciało: z bliznami, łysą i obolałą po chemioterapii. Podziwiamy jej odwagę – mówi współzałożycielka Forever Yours Lingerie. To dla tej firmy bieliźniarskiej 25-letnia Elly Mayday pracuje jako modelka, mimo iż zdiagnozowano u niej rzadką odmianę raka. “Krągła Kanadyjka” bała się, że wywoła skandal, tymczasem przełamuje kolejne tabu w branży.

Elly Mayady twarzą marki Forever Yours Lingerie została w lutym 2013 roku

Elly Mayady twarzą marki Forever Yours Lingerie została w lutym 2013 roku

Zamiast na czas walki z rzadką odmianą raka jajnika wycofać się z kariery modelki, ona postanowiła dalej pozować w koronkowej bieliźnie.

- To był punkt zwrotny: albo przestanę być modelką, albo będę to robić dalej i będę sobą – kanadyjska modelka powiedziała telewizji CTV.

25-letnia modelka plus size znana z reklam bielizny, poszła nawet dalej. Po histerektomii (operacji usunięcia macicy) i miesiącach wyczerpującej chemioterapii zdjęła perukę i stanęła przed aparatem łysa i z bliznami pooperacyjnymi, by reklamować desusy firmy Forever Yours Lingerie, która produkuje w Vancouver biustonosze i majtki nie tylko dla kobiet puszystych.

zz Elly Mayday walczy z rzadką odmianą raka jajnika, ale mimo to nie rezygnuje z pracy modelki dla firmy bieliźniarskiejSzefowie firmy poparli jej decyzję, gdy latem ub.r. dowiedzieli się, że ma raka. Bo ją podziwiają i widzą w jej historii inspirację dla innych kobiet.

- Elly jest niesamowita i zabawna, niczego nie bierze na serio. Jest bardzo pracowita – ocenia Sonya Jenkins, współzałożycielka Forever Yours Lingerie, która zatrudniła ją w lutym ub.r. i zrobiła gwiazdą swojej marki.

- W tej branży królują szczupłe dziewczyny z długimi włosami, dużymi piersiami i krągłymi biodrami. Ale dla nas od początku było ważne, aby pokazywać w kampaniach to, jak pod ubraniem wyglądają prawdziwe kobiety. Dlatego wybraliśmy Ally, która miała wówczas wymiary 85-73-110 cm i nosiła rozmiar 44 – Jenkins wspomina w rozmowie z ABC News.

I dodaje: – Gdy usłyszała diagnozę, wysłała mi maila, a ja usiadłam przy biurku i płakałam. Na początku nie byłam pewna, czy kontynuować kampanię, ale w końcu postanowiliśmy pokazać jej naturalne ciało w całej okazałości: z bliznami, łysą, obolałą po chemioterapii i chudszą o 20 kilo. Reklamy okazały się sukcesem.

Na swoim Facebooku, gdzie 25-latka ma ponad 80 tys. fanów, regularnie informuje o postępach w leczeniu

Na swoim Facebooku, gdzie 25-latka ma ponad 80 tys. fanów, regularnie informuje o postępach w leczeniu

Córka rolnika, która jako modelka zapracowała na pseudonim “Krągła Kanadyjka” (The Curvy Canadian), najpierw ogoliła boki głowy, potem fotografowała się w kolorowych perukach, a gdy całkiem wyłysiała postanowiła już tego nie ukrywać. I tak powstało zdjęcie, na którym widać, przez co przechodzi, a całości towarzyszy hasło: “Jeśli trenujesz do maratonu, jeśli kopiesz w tyłek raka, potrzebujesz wsparcia”.

- Zdecydowaliśmy się na to, bo większość ludzi ma jakiś problem, a dzięki tej kampanii mogą się z Elly utożsamiać -  mówi Jenkins.

Efekt? Modelka stała się bohaterką programu stacji ABC, która towarzyszy jej podczas walki z chorobą. – Nie wszyscy w tej branży chcą pracować z kimś, kto ma blizny na brzuchu. Ale ja chcę inspirować innych i zakwestionować tradycyjne standardy piękna. Mam historię, którą chcę dać przykład innym – wyjaśnia powód, dla którego zdecydowała się na zaproszenie kamer do swojego życia.

Kilka dni temu miała kolejną operację. Na swoim Facebooku, gdzie ma ponad 80 tys. fanów, którzy wspierają ją i dzielą się swoimi historiami walki z rakiem, napisała, że się nie podda: “To dość przerażające. Jadę na operację. Ale będę trzymać głowę tak wysoko, jak tylko mogę”.

Choć czeka ją trzecia serii chemioterapii, wciąż jest optymistką. I zdradza, że jak pokona chorobę, przeniesie się do Nowego Jorku i tam będzie kontynuować karierę. – Ironia tego wszystkiego polega na tym, że rak mógł ściągnąć mnie w dół, a stało się inaczej: stałam się jeszcze lepszą modelką – podsumowuje.