Grunt to dobrze się ustawić – zwolniony dyscyplinarnie – dostanie ponad pół miliona odprawy

Lokalnie Series luty 1, 2014 at 9:00 am

TroopZwolniony dyscyplinarnie z funkcji dyrektora generalnego Komitetu Organizacyjnego 2015 Pan Am Games w Toronto, Ian Troop, mimo iż opuścił stanowisko w atmosferze skandalu, otrzyma ponad 534 tysiące dolarów odprawy.
Odprawa Troopa obejmuje płatność gotówkową w wysokości 478200 dolarów, do tego dochodzi 27300 dolarów RRSP oraz 15800 dolarów na świadczenia medyczne i inne płatności.
Przewodniczący zarządu TO2015 zaznaczył w specjalnie z tej okazji wydanym oświadczeniu, że pieniądze te pochodzić będą z budżetu Igrzysk i nie obciążą bezpośrednio kieszeni podatnika. “Koszty wynikające z niniejszej umowy będą pokryte z ogólnego budżetu Igrzysk” – czytamy w oświadczeniu.
Całkowity budżet Igrzysk Panamerykańskich, w którym mieści się koszt budowy wioski dla sportowców i nowego stadionu w Hamilton wynosi dwa i pół miliarda dolarów.

Troop pełnił funkcję prezesa Komitetu Organizacyjnego Igrzysk przez trzy lata – od 2010  do 2013 roku. Został zwolniony w grudniu ubiegłego roku, po tym jak wyszło na jaw, że Troop i inni wysoko opłacani menedżerowie pokrywali z budżetu igrzysk swoje prywatne wydatki, nie mające nic wspólnego z wykonywaną przez nich pracą.

W 2012 roku Troopowi wypłacono 477000 dolarów pensji.
Jego funkcję przejkął były wiceminister zdrowia Ontario, Saad Rafi.