Podrożał GO Transit i przejazdy 407 ETR

Lokalnie Series luty 1, 2014 at 12:26 pm

 

zz GO lakeshoreOd  lutego podrożały opłaty za GO Transit i za korzystanie z Autostrady 407.

Na system transportu zbiorowego GO Transit składają się pociągi podmiejskie i linie autobusowe obsługujące Toronto i otaczające miasta. Bilety zdrożały od 35 do 55 w zależności od długości przejazdu. Dotyczy to również biletów studenckich, uczniowskich oraz dla seniorów.

Zdaniem dyrekcji GO pozwoli to na dodanie większej liczby pociągów na linii Lakeshore, zwłaszcza 12-wagonowych składów w godzinach szczytu. Użytkownicy biletów Presto uzyskają dzięki temu wyższe zniżki. Dorośli pasażerowie korzystający z Presto płacą ok. 10% taniej w porównaniu z normalnym biletem pojedynczym.

Aby skalkulować nową cenę za przejazd GO Transit zobacz TUTAJ.

system map

GO Transit obsługuje 7 tras kolejowych (o łącznej długości 390 km) i 59 stacji. Wszystkie linie mają początek w centrum Toronto na stacji Union. Na większości tras pociągi kursują tylko w godzinach szczytu (czyli rano w kierunku Toronto i wieczorem w kierunku przeciwnym). Poza godzinami szczytu połączenia te są obsługiwane przez autobusy. W dni pracy system obsługuje każdego dnia 185 pociągów (180 tys. pasażerów) i 2045 kursów autobusowych (37 tys. pasażerów). Przewozi około 55 mln pasażerów rocznie. GO Transit ma własne wagony i lokomotywy, natomiast tory kolejowe które używa należą do prywatnych przedsiębiorstw Canadian National i Canadian Pacific.

Zdrożały również przejazdy płatną autostradą 407 ETR o ile przejazd odbywa się w godzinach od 6:00 do 19:00 w dni powszednie I pomiędzy 11:00 a 19:00 w weekendy.

zz cennik ETR

Ceny za przejazd innymi pojazdami niż osobowe TUTAJ

zz 407

Autostrada 407 przebiega od Burlington do Pickering, omijając Toronto od północy. Jest jedyną w całej Kanadzie autostradą płatną. Nie posiada budek do pobierania opłat, pojazdy są rejestrowane przez kamery na wjazdach i zjazdach, następnie rachunek jest wysyłany do osoby na którą zarejestrowany jest pojazd. Kierowcy mogą też zakupić specjalny transponder który pozwala automatycznie zarejestrować ich przejazd i obniża opłatę. W przyszłości planowane jest przedłużenie autostrady w kierunku wschodnim o kolejne 50 km.

Darmową alternatywą dla autostrady 407 jest biegnąca równolegle Autostrada 401.