Polak z Kanady na podium w Niemczech

Polacy w Kanadzie Series luty 4, 2014 at 4:08 pm

zz justyna1W niedzielę zakończyły się międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym Bavarian Open 2014 w Oberstdorf (Niemcy).

Na podium w kategorii Senior Ice Dance stanęli Polacy; Justyna Plutowska i Piotr Gerber, zajmując I miejsce i kończąc zawody z rekordem sezonu w obydwu programach.  (Pisaliśmy już o nich TUTAJ).

Piotr urodził się w Toronto i wychował w Barrie, Ontario. Polskę reprezentuje od 5 lat.  Obecnie, wraz z Justyna (która pochodzi z Gdyni), mieszkają i trenują w Stanach Zjednoczonych w Novi, Michigan. Są Mistrzami Polski Seniorów (z grudnia 2013).

Ta para, jedyna zresztą w Polsce startująca na tak dobrym międzynarodowym poziomie, bardzo potrzebuje pozytywnego rozgłosu; w ostatnich 18 miesiącach od powstania pary, systematycznie pną się w góre, dosłownie podnosząc polskie łyżwiarstwo figurowe z kolan. Są jedną z młodszych par tanecznych seniorów na świecie i najnowszą parą taneczną w Polsce.

Na ich pierwszych Mistrzostwach Europy, które odbyły dwa tygodnie temu w Budapeszcie zajęli niespodziewane 16 miejsce; w październiku w Finlandii – zdobyli pierwszy medal polskiej pary tanecznej od 16 lat.  Obecnie są w Gdańsku przez następne dwa tygodnie gdzie Justyna zdaje egzaminy końcowe ze studiów. Pod koniec marca jadą do Japonii na Mistrzostwa Świata.

zz justyna2Joanna Gerber

Polish Figure Skating

www.facebook.com/PolishFigureSkating

Zdjęcia pochodzią z zawodów Finlandia Trophy, Foto: Julia Komarowa, photography.ice-dance.com

 

Wszystkie wyniki z Oberstdorfu TUTAJ.

Artykuł z niemieckiej prasy TUTAJ.

Free Dance z Finlandia Trophy w październiku: