Gwałciciel napada na studentki Sheridan College w Oakville

Lokalnie Series luty 8, 2014 at 10:00 am

atakPolicja regionu Halton poszukuje mężczyzny, który w tym tygodniu zaatakował dwie studentki na terenie kampusu Sheridan College w Oakville.
Ostatni atak nastąpił w czwartek po godzinie dziewiątej wieczorem. Mężczyzna podszedł do kobiety idącej chodnikiem ulicy Trafalgar Rd. i złapał za jej plecak. Ofiara uderzyła napastnika i zaczęła krzyczeć. Wystraszony agresor rzucił się do ucieczki.
sheridanZ kolei dwa dni wcześniej, 4 lutego, około osiemnastej studentka została zgwałcona na zalesionej ścieżce w południowej części kampusu.
Policja po wtorkowym ataku zatrzymała jednego mężczyznę, ale po przesłuchaniu i przeprowadzonym dochodzeniu został on zwolniony i nie postawiono mu żadnych zarzutów.
Prowadzący śledztwo funkcjonariusze podejrzewają, że za oba napady odpowiada ten sam osobnik. Najprawdopodobniej dokonał on podobnych ataków w ubiegłym roku latem i jesienią.
Policja zdecydowała się na upublicznienie sprawy i zwraca się o pomoc do społeczeństwa w identyfikacji podejrzanego.
Jest to mężczyzna wzrostu około 170-180cm, średniej budowy ciała. Ostatnio widziano go w ciemnej kurtce z kapturem. Na twarzy ma narciarską maskę obejmującą całą twarz.
Policjanci proszą wszystkich, którzy mieliby jakieś wskazówki, lub zobaczyli kogoś, kto zachowuje się podejrzanie, by skontaktowali się z komendą policji w Halton lub zadzwonili do Crime Stoppers pod numer w 1-800-222-8477 (TIPS)