W czasie Olimpiady – piwo z rana jak śmietana – uważa radny Layton

Lokalnie Series luty 14, 2014 at 5:00 am
W czasie Olimpiady sportowe bary powinny być czynne i podawać alkohol już od 6 rano - domaga się radny Toronto Mike Layton

W czasie Olimpiady sportowe bary powinny być czynne i podawać alkohol już od 6 rano – domaga się radny Toronto Mike Layton

- “Piwo z rana jak śmietana” – mógłby zawołać radny Toronto, Mike Layton – gdyby znał to polskie powiedzonko. Ale do tego sprowadza się apel, który wystosował radny do swych koleżanek i kolegów w Radzie Miasta, by na czas Olimpiady w Soczi uchwalili specjalne prawo dozwalające sprzedaż alkoholu w barach już od godziny szóstej rano.
Radny Layton uważa, że z powodu różnicy czasu między Soczi a Toronto, kibice nie mogą w pełni przeżywać sukcesów sportowych naszych reprezentantów z powodu zakazu sprzedaży alkoholu w sportowych barach w godzinach rannych. A przecież uczczenie drinkiem zwycięstwa lub porażki sportowców jest dla prawdziwego kibica niemalże obowiązkiem.

Mike Layton

Mike Layton

Dlatego Layton zaproponował, by na cztery ostatnie dni Igrzysk w Soczi radni zezwolili na funkcjonowanie barów od szóstej rano z pełnym wyszynkiem. Wtedy bowiem medale zdobywać będą hokejowe reprezentacje Kanady – męska i żeńska.
Radny wskazuje na precedens, jaki miał miejsce podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej, kidey ze względu na różnicę czasu, zezwolona na funkcjonowanie barów z wyszynkiem we wczesnych godzinach rannych.
- Gdy jest okazja taka jak ta, wydarzenie o znaczeniu krajowym lub międzynarodowym , to czasami trzeba odpuścić nawet niezłomne zasady – twierdzi Layton.

Burmistrz Rob Ford już opowiedział się za przyjęciem wniosku , mówiąc, że to jest dobre dla biznesu , ale wątpił, czy chętnych na takie wczesne picie będzie wielu.