Z zimną krwią zamordował ojca i macochę

Kanada Series luty 17, 2014 at 9:00 am
Julie Lemieux, Guillaume Gelinas i Luc Gelinas na zdjęciu zamieszczonym na Facebooku.

Julie Lemieux, Guillaume Gelinas i Luc Gelinas na zdjęciu zamieszczonym na Facebooku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Policja uważa, że było to z premedytacją, na zimno zaplanowane i wykonane podwójne morderstwo.
Uzbrojony w maczetę, gumowe rękawiczki i plastikowy fartuch, żeby się nie poplamić krwią, 22-letni Gillaume Gelinas zabił swojego ojca i macochę w makabryczny sposób, który przywodzi na myśl popularny amerykański serial telewizyjny “Dexter”.
Gelinas mieszkał z 54-letnim ojcem Lucem i 35-letnią macochą Julie Lemieux w domu na północy Montrealu. Niedawno wrócił z Afganistanu, gdzie służył w kanadyjskim wojsku. Mial duże kłopoty w przystosowaniu się do cywilnego życia.
Policja twierdzi, że morderstwo zostało starannie zaplanowane. Gelinas próbował wykorzystać social media dla stworzenia sobie alibi. Zamieścił na Facebooku na urodziny życzenia dla ojca, kilka godzin po popełnieniu zbrodni.
“Wszystkiego najlepszego tato!” – napisał na swojej stronie na Facebooku – “Próbowałem do ciebie zadzwonić, ale nie odpowiadasz. Nie wątpię, że się spotkamy! Miłego dnia! Twój syn.”

Gelinas został zatrzymany na przesłuchanie przez policję w Gatineau, na północ od Ottawy w czwartek wieczorem. Początkowo był traktowany jako świadek, ale z biegiem prowadzonego śledztwa okazało się, że wszystko wskazuje na to, że to on dokonał makabrycznej zbrodni. W rezultacie został oskarżony o dwa morderstwa pierwszego stopnia.
Dziś stanie na pierwsze przesłuchanie przed sądem w Joliette.