Rocznicowa loteria Tim Hortons z niespodzianką

Rynek Series luty 18, 2014 at 9:00 am

zz kubekOd poniedziałku można stać się posiadaczem samochodu dzięki zakupowi kubka kawy w sieci Tim Hortons. Ruszyła doroczna loteria „Roll Up The Rim“ (Odwiń żeby wygrać), która z okazji 50-lecia firmy oferuje większą szansę wygranej.

Po raz pierwszy na każdym kubku znajdują się „dwa losy“ czyli dwie okazje do wygrania.  Po odwinięciu obręczy kubka w drugim miejscu istnieje dodatkowa  szansa wygrania 10 samochodów Toyota Corolla Sports.

Tim Hortons zwykle oferuje 40 aut do wygrania ale w w tym roku będzie ich w sumie 50. Ponadto można wygrać 100 przedpłaconych kart Visa wartości $5000 każda, 25 tysięcy kart lojalnościowych Tim Hortons o wartości $100 i około 57 milionów drobnych nagród pocieszenia w postaci darmowej kawy, ciastek, itp.  Loteria potrwa do 25 kwietnia lub do wyczerpanai zapasu nagród.

Największą kanadyjską sieć handlową, Tim Hortons założył hokeista Tim Horton, który w swoich najbardziej optymistycznych przewidywaniach nie zakładał, że mała restauracyjka, którą otworzył 17 maja 1964 rozrośnie się w Kanadzie do potęgi prawie dwukrotnie większej niż sieć McDonald’s. I że marka Tim Hortons stanie się prawdziwym symbolem Kanady w przemyśle szybkiego żywienia.

W marcu 2006 szczęśliwy kubek z toyotą RAV4 (wartości 32 tys. dol.) znaleziony został w koszu na śmieci przez dwie uczennice szkoły podstawowej w Saint-Jérôme w Quebeku. Młodsza z nich odkryła kubek, ale nie miała tyle siły aby odwinąć obręcz, więc poprosiła starszą o pomoc. Kiedy wyszło na jaw, że kubek ma wartość toyoty, rodzina starszej dziewczynki poczęła rościć prawo do nagrody, zatrudniono prawników. Tim Hortons początkowo nie zabierał zdania w żarliwej dyspucie, ale wkrótce historia skomplikowała się jeszcze bardziej, kiedy inny quebecki prawnik zażądał testu DNA na kubku, aby udowodnić, że prawo do samochodu ma jego klient, który kawę wypił, a kubek wyrzucił. Wówczas firma postanowiła ingerować i nagrodę przyznano rodzicom tej dziewczynki, która jako pierwsza wygrzebała kubek ze śmieci.